ITM Polska 2018. Fanuc – zwiększyć elastyczność i wydajność produkcji

MM Magazyn Przemysłowy

Rozwiązania zwiększające elastyczność i wydajność produkcji – to pokrótce charakteryzuje maszyny prezentowane przez firmę Fanuc na targach przemysłowych ITM Polska 2018, które rozpoczęły się we wtorek w Poznaniu. Można je zobaczyć w pawilonach 3 (stoisko 12) i 5 (stoisko 82).

Fanuc to jeden z globalnych liderów, jeśli chodzi o automatyzację zakładów produkcyjnych, dlatego – jak podkreśla Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu polskiego oddziału – nie mogło jej zabraknąć na poznańskich targach.

– Już samo rozwinięcie nazwy targów ITM wskazuje na innowacje i technologie, i to jest właśnie to, co firma Fanuc prezentuje na swoich dwóch stoiskach – anonsuje Jędrzej Kowalczyk. – W szczególności staramy się dążyć do rozwiązań zwiększających elastyczność i wydajność produkcji, bo to jedna z rzeczy, którą najczęściej słyszymy od naszych klientów, że jest to niezbędne w dzisiejszych czasach – dodaje.

 

Na stoisku numer 12, mieszczącym się w pawilonie 3, można zobaczyć dwa bardzo ciekawe rozwiązania. – Pierwsze z nich to połączenie frezarki Robodrill z robotem, który nie tylko załadowuje i rozładowuje detale, ale również umożliwia wymianę narzędzi, jeśli zajdzie taka potrzeba lub użycie sond pomiarowych – opowiada Jędrzej Kowalczyk. Drugie z nich to maszyna Robocut, która służy do elektrodrążenia. To najnowsza technologia Fanuc, która umożliwia obsługę dużych detali, a przy tym jest bardzo precyzyjna.

– Serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszych stoisk, zapoznania się z naszą ofertą oraz porozmawiania na temat problemów i przyszłości, na temat tego, jak dążyć do fabryki, która nawiązuje do nowoczesnych trendów. Zapraszamy do hali numer 3, gdzie przedstawiamy swoje robomaszyny, i do hali numer 5, która jest głównie dedykowana robotyce – kończy prezes zarządu Fanuc Polska.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę