JA Solar wygrywa przetarg na inwestycję w Zimbabwe

Pixabay
Reklama
Reklama

JA Solar ogłosiła wygraną w przetargu na dostawę modułów fotowoltaicznych o mocy 100 MW do jednej z pierwszych trzech dużych naziemnych elektrowni słonecznych w Zimbabwe. 

Łączna moc zainstalowana w projektach wyniesie 300 MW, a wśród trzech podwykonawców znalazły się firmy ZTE, China MCC17 Group oraz Intratrek Zimbabwe. Firma JA Solar dostarczy moduły fotowoltaiczne grupie China MCC17 w trakcie realizacji projektu.

Reklama

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Państwową Radę Zamówień Publicznych w Zimbabwe elektrownie powstaną w Munyati, Insukamini (mała społeczność w pobliżu Munyati) oraz Gwandzie, stolicy południowego Matabelelandu, czyli prowincji Zimbabwe położonej wzdłuż granicy z Botswaną. Przedstawiciel firmy JA Solar potwierdził, że firma rozpoczęła negocjacje z Zakładami Energetycznymi Zimbabwe na dostawę modułów do projektu Munyati na początku tego roku. Przedstawiciel wyjaśnił także, że firma China MCC17 Group wybrała właśnie firmę JA Solar na wyłącznego dostawcę modułów po wygranej w przetargu na realizację projektu w Munyati.

Całkowita wartość kontraktów na moduły fotowoltaiczne w trzech projektach wynosi 544 miliony dolarów, z czego 179 milionów trafi do JA Solar po zdobyciu kontraktu. Realizacja projektów ma rozpocząć się pod koniec roku 2016 lub w początkach roku 2017, a zakończyć pod koniec roku 2017.

Reklama

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama