Jak zoptymalizować zużycie energii i mediów technicznych?

Jak zoptymalizować zużycie energii i mediów technicznych? Axon Media

Według raportów rynkowych straty energii w przedsiębiorstwach mogą sięgać nawet 50%. Ponad połowa przypadków to błędy popełnione przy wdrażaniu nowych rozwiązań, niedostateczna analiza przebiegu procesu eksploatacji, brak kompleksowej wiedzy na temat zarządzania mediami czy pomysłów na jego ulepszenie. Jak temu zaradzić?

Program bezpłatnej konferencji technicznej, która odbędzie się 23 czerwca w miejscowości Bielsko-Biała, zatytułowanej Optymalizacja zużycia energii i mediów technicznych w produkcji to kompendium praktycznej wiedzy dla osób odpowiedzialnych za ten obszar przedstawione w trzech aspektach: ekonomicznym (redukcja kosztów: analiza, ocena, plan poprawy), efektywnym (nowe rozwiązania: sposób doboru, implementacja, zarządzanie), i ekologicznym (przyjazność środowisku naturalnemu).

Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć, w jakich obszarach firmy może dochodzić do marnotrawstwa energii, jakie systemy zastosować, by cieszyć się niezakłóconą pracą, jak przewidywać stany awaryjne, a wreszcie, co zrobić, by nasze spojrzenie na zarządzanie energią i mediami technicznymi było wielowymiarowe.

Konferencja zostanie przeprowadzona z zachowaniem reżimu sanitarnego, a w jej ramach możliwe stanie się także uczestnictwo w bezpłatnych warsztatach technicznych. Pierwsze z warsztatów zostaną poświęcone zasadom i metodom doboru układów kogeneracyjnych w zakładach przemysłowych wraz z analizą ekonomiczną. Z kolei w ramach drugich warsztatów uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące termowizyjnego badania instalacji przemysłowych.

Na konferencji w gronie wielu ekspertów będzie obecny również Wojciech Halkiewicz, właściciel firmy 7bar, z wykształcenia energetyk ze specjalnością konstruktor sprężarek wyporowych. Specjalista z dziedziny techniki sprężonego powietrza oraz praktyk z ponad 29-letnim stażem w tej branży. Jako niezależny ekspert w zakresie systemów sprężonego powietrza ma na koncie wiele wykonanych pomiarów i optymalizacji w zakładach przemysłowych, począwszy od małych warsztatów, a skończywszy na dużych fabrykach w kraju i za granicą. Jest autorem wielu artykułów branżowych, poradnika pt. Jak oszczędzać energię w systemach sprężonego powietrza? oraz portalu www.7bar.pl.

Źródło: Axon Media

 

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę