Już wkrótce targi MSPO 2023

Już wkrótce targi MSPO 2023 Targi Kielce

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się od 5 do 8 września 2023 r. Zarezerwowana dla wystawców powierzchnia ekspozycyjna wynosi około 34 tysięcy m2. Przyjazd do Targów Kielce potwierdziło ponad 700 firm z 36 krajów.

7 hal kieleckiego ośrodka nie było w stanie pomieścić wszystkich zainteresowanych udziałem w MSPO wystawców, dlatego kończą się właśnie prace przy budowie dodatkowej, tymczasowej hali o powierzchni 2800 m2. Swój potencjał militarny będzie na Wystawie Narodowej prezentowała Korea Południowa. Sprzęt produkcji koreańskiej zajmie powierzchnię 1700 m2. 17 sierpnia biuro zarządu Targów Kielce ma potwierdzenie 27 delegacji zagranicznych w randze ambasadorów oraz 27 delegacji przedstawicieli Ministerstw Obrony Narodowej. Swój udział w tegorocznych Salonie zapowiedziało już 100 dziennikarzy z całego świata.

Podsumowanie MSPO 2022

Sądzę, że konflikt w Ukrainie w przyszłym roku jeszcze się nie skończy. Ale nawet jeżeli zostałby zakończony to ta nieufność między krajami i świadomość konieczności myślenia o obronności, zapewnienia sobie takiego poziomu odstraszania, aby był on skuteczny – z tym wszystkim będziemy mieli do czynienia w roku następnym. Nie wydaje mi się,  żeby sprawy bezpieczeństwa zeszły na dalszy plan, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego nadal będzie potrzebny – przewidywał w 2022 r. Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce.

MSPO to nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie, odbędzie się od 5 do 8 września 2023 r. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Partnerem strategicznym Salonu jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Warto przypomnieć niewątpliwy sukces jubileuszowej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w 2022 r. Miniony Salon zgromadził 613 wystawców z 33 krajów świata, w tym 312 firm polskich. Targi odwiedziło 60 delegacji z 39 państw, w tym osiem  szczebla ministerialnego. Na MSPO 2022 pojawiło się 25 tysięcy gości z całego świata, kolejne 10,5 tysiąca odwiedziło Dzień Otwarty. Oprócz gościa honorowego – Prezydenta Andrzeja Dudy, wydarzenie odwiedzili także premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Paweł Soloch Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Delegacji tureckiej, która przygotowała Wystawę Narodową przewodniczył Minister Obrony Narodowej Hulusi Akar. W wydarzeniu wzięła udział również kadra dowódcza Wojska Polskiego

W 2023 r. podczas MSPO zobaczymy…

Na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej zobaczymy śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych. Firmy będą prezentować także uzbrojenie i sprzęt lotniczy oraz sprzęt obrony powietrznej, a także niezbędne uzbrojenie jednostek marynarek wojennych. Podczas MSPO 2023 zaprezentują się również firmy oferujące nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny. Na wystawie znaleźć będzie można  również artykuły żywnościowe i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności, różnego rodzaju mundury, sprzęt i materiały medyczne.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę