Kennametal nawiązuje współpracę z EWS Tool Technologies

Mepax
Reklama
Reklama

Oto efekt współpracy firm Kennametal oraz EWS Tool Technologies.

- Współpraca pomiędzy Kennametal i EWS Tool Technologies ma na celu zwiększenie wydajności u naszych klientów poprzez dostarczenie im najlepszych narzędzi i pomoc dla ich tokarek CNC - komentuje Jay Verellen, dyrektor ds. globalnego zarządzania produktem z działu systemów narzędziowych. - System szybko wymienny KM jest jednym z najbardziej wszechstronnych na rynku. Wraz z wysoką pozycją rynkową EWS w zakresie napędzanych narzędzi i statycznych oprawek do tokarek, będziemy dostarczać oparte na KM narzędzia dla centrów tokarskich CNC różnych marek.

Reklama

Obrabiarki wielozadaniowe i tokarko-frezarki, uważane kiedyś za specjalistyczne maszyny klasy wyższej, występowały jedynie w zakładach bardzo dobrze finansowanych oraz tam, gdzie wielkość produkcji uzasadniała tego typu inwestycję. To już przeszłość. Centra tokarskie z napędzanymi narzędziami stają się coraz bardziej popularne w warsztatach mechanicznych różnej wielkości, umożliwiając tanią obróbkę w pojedynczym cyklu.

Jednak wraz z możliwościami rośnie też złożoność systemu oraz pojawia się chęć zwiększenia wydajności poprzez skrócenie czasu ustawiania. Firma Kennametal wychodziła naprzeciw tym potrzebom już od dekad, dostarczając wysokiej jakości narzędzia i uchwyty do mocowania, takie jak KM (Kennametal Modular). Niedawno zapowiedziała duże poszerzenie oferty, czego efektem ma być krótki czas i większa dokładność ustawiania w przypadku narzędzi napędzanych.

Reklama

Źródło: Mepax

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama