Kolejna inwestycja w SSE zakończona

LSSE
Reklama
Reklama

Firma Faist ChemTec zakończyła rozbudowę fabryki na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tym czasie udało się dwukrotnie powiększyć dotychczasową halę produkcyjną i wyposażyć ją w najnowszy sprzęt.

Firma Faist ChemTec obecna jest w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej od 2007 r. Aktualnie przedsiębiorstwo zatrudnia około 100 osób. Nowy projekt inwestycyjny spółki opierał się na budowie drugiej linii technologicznej w zakładzie produkcji izolacji akustycznych dla przemysłu motoryzacyjnego i AGD. Prace nad unowocześnieniem zakładu były dużym przedsięwzięciem logistycznym. Wiązały się z prowadzeniem bieżącej produkcji oraz dobudowywaniem kolejnych elementów hali równocześnie. Dzięki inwestycji producenta w regionie powstało 25 nowych miejsc pracy.

Reklama

Spółka jest aktywnym partnerem Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego i Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Przedsiębiorstwo współpracuje z Zespołem Szkół Zawodowych w Złotoryi im. mjra H. Sucharskiego, umożliwiając uczniom technikum ekonomicznego odbycie praktyk w zakładzie. Dzięki nim, młodzi ludzie poznają kulturę organizacyjną firmy, zdobywają doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku oraz realizują zadania pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama