Kolejny kontrakt Watson-Marlow z Zakładami Górniczo-Hutniczymi „Bolesław”

Grupa Watson-Marlow Pumps
Reklama
Reklama

Firma Watson-Marlow, międzynarodowy producent pomp wyporowych, poinformowała o podpisaniu kolejnego kontraktu z Zakładami Górniczo-Hutniczymi „Bolesław”. Zamówienie na dostarczenie kompletu pomp przewodowych jest efektem pomyślnej współpracy pomiędzy firmami. Dotyczy ono dostawy pomp Bredel 20, które wykorzystywane będą przy transportowaniu siarczanu miedzi.

To już drugi kontrakt podpisany z ZGH „Bolesław” na przestrzeni ostatniego roku. Firma od lat stosuje rozwiązania Bredel, co potwierdza, że pompy spełniają najwyższe oczekiwania ZGH „Bolesław”. To właśnie doskonała jakość wykonania, zarówno pomp jak i węży, wpłynęła na decyzję o kolejnym zamówieniu pomp Bredel.

Reklama

 

ZGH „Bolesław” złożyły zamówienie na dostarczenie kompletu pomp Bredel 20, które będą służyć
do przepompowywania siarczanu cynku i miedzi. Na wybór tego modelu pompy wpłynęła technologia, w której pompowana substancja ma kontakt jedynie z wężem. Dzięki temu ogranicza to koszty konserwacyjne związane z wymianą innych elementów roboczych
maszyn – mówi Rafał Łydziński, kierownik sprzedaży w Watson-Marlow.

 

Reklama

Pompy Bredel 20 są bezpośrednio sprzężone z napędem. Wirnik pomp posiada wytrzymałe łożyska wsporcze, które eliminują obciążenia na końcu wału. Pompa nie posiada uszczelnień mechanicznych czy pakunkowych które mogłyby powodować wycieki, ulegać korozji i wymagać wymiany. Wysokość ssania osiąga poziom do 9,5 metra. Pompa może pracować „na sucho” oraz posiada funkcje samozasysania. Dzięki zastosowanym technologiom jest idealna do tłoczenia substancji trudnych w transporcie.

 

ZGH „Bolesław” to nowoczesny kompleks wydobywczo-hutniczy. W zmodernizowanej, w ostatnich latach, części hutniczej produkowany jest najwyższej czystości cynk elektrolityczny. Spółka jest głównym dostawcą cynku i stopów na rynku krajowym oraz znaczącym dostawcą na rynki krajów sąsiadujących tj. Czech, Słowacji, Austrii i Węgier. Produkty ZGH „Bolesław” znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle do produkcji blach, powłok chroniących powierzchnie metalowe przed korozją, w budownictwie i wielu innych. Związki cynku są stosowane do produkcji kineskopów w telewizorach i monitorach oraz do produkcji farb i lakierów.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama