Kompleksowa obsługa przemysłu lotniczego

Obrabiarki z myślą o przemyśle lotniczym Makino

Wraz z rozbudową europejskiego oddziału zlokalizowanego w Kirchheim unter Teck w Niemczech producent maszyn obróbczych i kompleksowych rozwiązań dla przemysłu lotniczego zwiększył swoje zaangażowanie w rozwój nowoczesnych technologii i obrabiarek tworzonych z myślą o tym sektorze.

Powiększona w listopadzie ubiegłego roku placówka łączy w sobie dwa centra technologiczne dedykowane sektorom: aerospace i precyzyjnej obróbki narzędziowej. Oddział stanowi uzupełnienie zaplecza technologicznego firmy, które dzięki wyspecjalizowanej kadrze inżynierskiej jest teraz w stanie sprostać wyszukanym potrzebom klientów odnośnie różnego rodzaju testów obróbki ich specyficznych części.

Branży lotniczej dedykowana jest m.in. seria T przeznaczona do wysokowydajnej obróbki tytanu. Wyposażone w niezawodne wrzeciona i system aktywnego tłumienia drgań 5-osiowe obrabiarki cechują się wysoką sztywnością i trwałością, co generuje znaczne oszczędności w jednostkowych kosztach produkcji m. in. dzięki możliwości szybkiej i dokładnej obróbki zgrubnej minimalizującej konieczność kształtowania wykańczającego detali. Innym sztandarowym produktem przedsiębiorstwa dla branży lotniczej jest pionowe centrum obróbcze D500 stworzone z myślą o 5-osiowym frezowaniu trudnoobrabialnych materiałów.

www.makino.com

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę