Konkurs targów INNOFORM rozstrzygnięty

Targi w Krakowie
Reklama
Reklama

Andrychowska Fabryka Maszyn Defum, Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy oraz Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania – to właśnie te firmy zdobyły główne nagrody w organizowanym po raz pierwszy na targach INNOFORM konkursie na najlepsze produkty, wyroby, technologie i innowacje.

Komisja Konkursowa w składzie:

  • prof. dr hab. inż. Marek Bieliński
  • prof. dr hab. inż. Elżbieta Bociąga
  • Jerzy Domeracki
  • Stanisław Grabowski
  • dr hab. inż. Marek Szostak, prof. PP – Przewodniczący Komisji Konkursowej

przyznała następujące nagrody:

w kategorii maszyny, narzędzia i urządzenia obróbcze

Główną nagrodę w konkursie targowym – Andrychowska Fabryka Maszyn Defum
za pionowe centrum obróbkowe R1000 z 4 i 5 osią

Wyróżnienie w konkursie targowym – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników
za prototypową wytłaczarkę W25i z innowacyjnym systemem grzania

Wyróżnienie w konkursie targowym – Seco Tools Poland
za oprawki z systemem tłumień drgań Steadyline

Wszystkie nagrody traktujemy bardzo poważnie. Szczególnie tę, gdyż na Targach INNOFORM jesteśmy pierwszy raz. Chcemy zaznaczyć naszą obecność w tym regionie – polskiej dolinie narzędziowej – dlatego wystawianą obrabiarkę skonfigurowaliśmy z myślą o oczekiwaniach naszych potencjalnych Klientów z branży narzędziowo-przetwórczej – mówi Prezes Artur Bartkowiak z Andrychowskiej Fabryki Maszyn Defum.

Reklama

– w kategorii techniki pomiarowe i przyrostowe oraz oprogramowanie CAE

Główną nagrodę w konkursie targowym – Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy
za współrzędnościową optyczną maszynę pomiarową SNAPTM DM 100 amerykańskiej firmy QVI Inc.

Wyróżnienie w konkursie targowym – PHU Faktor Piotr Pachczyński
za pasametr cyfrowy firmy Feinmess Suhl

Nagroda przede wszystkim potwierdza skuteczność i zalety tej maszyny pomiarowej. Uznanie w oczach jury bardzo nas cieszy. Uważam, ze konkurs pozwoli na dodatkową promocję SNAP TM DM 100, bo Klienci bardzo chętnie interesują się rozwiązaniami oficjalnie docenionymi przez profesjonalne jury – mówi Leszek Pietrzak z firmy Oberon 3D.

Reklama

– w kategorii technologie wytwarzania

Główną nagrodę w konkursie targowym – Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania
za sposób wygładzania powierzchni elementów funkcjonalnych wykonywanych metodami przyrostowymi

Zdobycie nagrody daje nam dodatkową możliwość do zaprezentowania się, szczególnie w północnej Polsce. Jest też okazją na pokazanie Instytutu jako jednostki idącej z duchem czasu. Śledzimy oczywiście innowacje w przemyśle i chcemy być z nimi na bieżąco, a nagroda potwierdza, że dobrze nam to wychodzi. W komisji zasiadali zarówno przedstawiciele nauki, jak i praktycy reprezentujący biznes. Dla nas to bardzo cenne. My jako Instytut jesteśmy łącznikiem pomiędzy tymi dwoma światami – mówi dr inż. Daniel Toboła z Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania.

Konkurs był organizowany po raz pierwszy, ale już dziś wiadomo, że w przyszłości będzie kontynuowany, m.in. ze względu na bardzo duże zainteresowanie firm.

Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Rywalizacja była bardzo wyrównana, zgłoszono do niej wiele innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie produktów. Dlatego też zdecydowano o przyznaniu 3 wyróżnień oraz oczywiście 3 nagród głównych. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i zachęcam do wzięcia udziału w przyszłorocznym konkursie – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie.

Źródło: Targi w Krakowie

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama