Kutno: pierwsza inwestycja belgijskiej grupy spożywczej

UMiG Stryków
Reklama
Reklama

Vandemoortele Polska sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.

Vandemoortele Polska sp. z o.o. należy do Vandemoortele, europejskiej grupy zajmującej się produkcją i sprzedażą produktów spożywczych, w szczególności mrożonych wyrobów piekarniczych, margaryn, tłuszczy i olejów jadalnych. Projekt inwestycyjny spółki zakłada utworzenie nowego zakładu produkcyjnego w Kutnie, w którym produkowane będzie głównie mrożone pieczywo.

Reklama

W związku z nową inwestycją spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 125 mln zł (do końca 2017 r.) oraz zatrudnić przynajmniej 61 pracowników (do końca 2019 r.).

 Specjalne strefy ekonomiczne, od początku ich ustanowienia, są skutecznym instrumentem przyciągania inwestycji – mówi Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki. – Dają możliwość lokowania projektów innowacyjnych, mających istotny wpływ na wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki oraz tworzących nowe miejsca pracy. Firmy z dużym uznaniem odnoszą się do funkcjonowania SSE w Polsce, dlatego cieszą mnie kolejne inwestycje w regionie łódzkim.

Reklama

- Przez prawie 18 lat istnienia w Łódzkiej SSE S.A. wydaliśmy 275 zezwoleń, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 12 mld zł, dzięki którym powstało ponad 32 tysiące miejsc pracy – podsumowuje Tomasz Sadzyński, Prezes ŁSSE S.A.

W rankingu Global Free Zones of the Year 2014, przygotowanym przez fDi Magazine z grupy Financial Times, Łódzka SSE S.A. została uznana za najlepszą strefę dla MŚP w Europie.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama