LOTOS Kolej rozszerza współpracę z PCC Intermodal

Reklama
Reklama

Zarządy spółek PCC Intermodal oraz LOTOS Kolej podpisały umowę na realizację przewozów kolejowych z ważnością do 31 marca 2018 roku.

Umowa reguluje szczegółowo zasady współpracy stron w zakresie realizowanych, regularnych i spotowych przewozów kolejowych, w ramach oferowanej przez PCC Intermodal S.A. sieci krajowych i międzynarodowych połączeń intermodalnych.

Reklama

Przedmiotem przewozów objętych umową są jednostki intermodalne, w tym kontenery spełniające wymogi ISO oraz kontenery High Cube. LOTOS Kolej, za świadczenie usług określonych w umowie, otrzyma ponad 72 mln złotych (szacunkowa wartość). Spółki współpracują ze sobą już wiele lat, doświadczenie i strategie obu firm w zakresie elastyczności i zorientowania na potrzeby rynku przynoszą widoczne efekty, w postaci wysokiej jakości usług.

PCC Intermodal S.A. – lider branży intermodalnej, działa na runku od 2005 roku. Spółka jest od 2009 roku notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie firma zatrudnia ponad 250 pracowników, w siedmiu oddziałach na terenie Polski i 2 biurach zagranicznych. Firma należy go Grupy kapitałowej PCC SE z siedzibą w Duisburgu.

Reklama

LOTOS Kolej to najnowocześniejszy przewoźnik kolejowy na polskich torach. W 2015 r. spółka przewiozła 12,6 mln ton towarów. Udział przewoźnika w polskim rynku (wg. pracy przewozowej) wynosi blisko 10%. LOTOS Kolej uruchamia codziennie kilkaset pociągów towarowych na obszarze całej Polski i kilkanaście w ruchu międzynarodowym i granicznym. Przewoźnik posiada swoje oddziały zlokalizowane na terenie całej Polski, w których zatrudnia łącznie blisko 1000 osób.

Źródło: LOTOS

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama