Łożyska ślizgowe umożliwiające płynną pracę maszyn

Łożyska ślizgowe norelem umożliwiają płynne działania maszyn norelem

Łożyska ślizgowe firmy norelem zapewniają bezproblemową i wydajną pracę dzięki zdolności do magazynowania oleju smarowego. Asortyment produktów obejmuje kompozytowe oraz walcowane łożyska ślizgowe – takie, które z racji zdolności do samosmarowania i bezobsługowości są przystosowane zarówno do pracy na sucho, jak i w aplikacjach wymagających smarowania.

Oferta gotowych do montażu łożysk ślizgowych jest dostępna w wersjach wykonanych ze stali, brązu, tworzywa sztucznego, a także brązu spiekanego. Łożyska ślizgowe z brązu spiekanego firmy norelem to optymalne rozwiązanie do urządzeń pracujących w trybie ciągłym, takich jak: silniki elektryczne, wentylatory i urządzenia gospodarstwa domowego.

Powiązane firmy

Nadto spiekane łożyska ślizgowe również posiadają rezerwę oleju i oferują samosmarowność: olej smarowy z kapilarnego układu absorpcyjnego jest przenoszony na obracający się wał, a następnie zostaje zaabsorbowany z łożyska ślizgowego, gdy wał jest nieruchomy. W normalnych warunkach pracy dodatkowe smarowanie łożyska nie jest wymagane.

Kompozytowe łożyska ślizgowe norelem są odpowiednie chociażby do aplikacji wymagających smarowania, a także do zastosowań, w których występują ruchy obrotowe i oscylacyjne. Łożyska te są wolne od tzw. efektu stick-slip (drgań ciernych) i nie absorbują wody, umożliwiając tym samym swobodny ruch i precyzję podczas pracy.

Walcowane kompozytowe łożyska ślizgowe wykonane ze stali i brązu spiekanego są szczególnie odpowiednie do pracy bez konieczności smarowania. Płyta nośna z miedziano-cynową podstawą jest chroniona przed korozją, a znajdujący się wewnątrz brąz spiekany w połączeniu z tworzywem PTFE i powłoką smarującą zapewnia płynny obrót.

Co więcej, łożyska te wykazują wysoką odporność chemiczną i są zgodne z europejskimi wytycznymi RoHS. Ponadto asortyment norelem jest dostępny z tulejami (również w wersji z połączeniem kołnierzowym) o średnicy wewnętrznej 3-50 mm oraz z podkładkami oporowymi.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę