Manipulatory przemysłowe na stoisku firmy Dalmec

MM Magazyn Przemysłowy

Podczas targów ITM Polska 2018 firma Dalmec zaprezentowała szeroką gamę swoich różnych modeli manipulatorów przemysłowych.

Manipulatory przemysłowe to urządzenia, które służą do przenoszenia ciężkich i niewygodnych dla operatorów ładunków. Podczas tegorocznej edycji targów ITM na stoisku firmy Dalmec można było zapoznać się z czterema rozwiązaniami.

Pierwszy z nich to manipulator linkowy Posifil – tłumaczył Adam Szlendak, dyrektor zarządzający w Dalmec Polska. – Jest to prosty manipulator z hakiem, gdzie zastosowaliśmy automatyczne wyważanie i dla operatora nie ma znaczenia, jakiej wielkości produkt podczepimy, ponieważ automatycznie zbilansuje jego wagę.

Powiązane firmy

Dalmec Polska Sp. z o.o.

Drugim rozwiązaniem był manipulator do beczek. Jest to urządzenie, które służy do opróżniania beczek. Ciekawostką jest to, że w manipulatorze zastosowano system, który umożliwia opróżnianie beczki utrzymywanej na jednym poziomie, pomimo tego że zmienia się jej ciężar.

Trzecim rozwiązaniem, które prezentujemy, jest rozwiązanie z chwytakiem przyssawkowym. Stosujemy je do prostych i gładkich powierzchni – dodaje Adam Szlendak. – Mogą być one zaolejone bądź wilgotne, w zależności od tego stosujemy różnego rodzaju przyssawki. Manipulator posiada regulację rozstawu tych przystawek, czyli możemy zastosować go do różnych wymiarów paneli czy innych gładkich powierzchni.

Ostatnim rozwiązaniem jest manipulator do tzw. powin, czyli zwojów papieru, folii bądź innego materiału nawiniętego na cewkę. Manipulator służy do przenoszenia tych rolek ze zmianą ich orientacji z poziomej na pionową.

Jak podkreśla dyrektor zarządzający Dalmec Polska, podczas wszystkich dni targowych stoisko jego firmy cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. – W zasadzie od pierwszego dnia mieliśmy bardzo dużą liczbę odwiedzających i tak jak byliśmy nastawieni na drugi i trzeci dzień siłami naszymi tutaj na miejscu, musieliśmy już pierwszego dnia ściągać posiłki, ponieważ brakowało nam ludzi od obsługi klientów.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę