Maszynoznawstwo piórem eksperta

PWN
Reklama
Reklama

Metoda projektowania na dopuszczalne naprężenie i nośność graniczną, zjawisko tarcia i zużycia materiału, działanie połączeń kształtowych, wpustowych, kołkowych, sworzniowych i spawanych, podstawowe parametry przekładni mechanicznych, rodzaje kół i przekładni zębatych, zasady pracy maszyn przepływowych, turbin parowych i kotłów – te i wiele innych zagadnień omówiono w dostępnej na rynku od 1 sierpnia br. publikacji "Podstawy maszynoznawstwa" autorstwa Witolda Białego.

Książka kierowana jest nie tylko do studentów zarządzania i inżynierii produkcji, inżynierii materiałowej czy logistyki i transportu, ale też do wszystkich zainteresowanych ogólną wiedzą inżynierską na temat budowy maszyn. Autor – dr hab. inż. Witold Biały, prof. nadzw. Politechniki Śląskiej – w swojej publikacji pomaga przyszłym projektantom w poznaniu kluczowych zagadnień dotyczących podstaw konstrukcji, budowy i działania urządzeń mechanicznych oraz ich struktur. Omawia zasady projektowania najważniejszych elementów maszyn (osie i wały, łożyska, przekładnie zębate, sprzęgła), opisuje najważniejsze warunki konstrukcyjne, jakie powinna spełniać maszyna (niezawodność, trwałość, lekkość ergonomiczność i ekologiczność), wyjaśnia budowę m.in. maszyn przepływowych i wyporowych, siłowni czy kotłów, podpowiada również, jak dobrać odpowiednią metodę projektowania w zależności od rodzaju i charakteru obciążeń, stateczności konstrukcji, a także wymogów optymalizacyjno-ekonomicznych.

Reklama

 

Reklama

Format: B5, liczba stron: ok. 286, ISBN: 978-83-01-19336-2, okładka miękka, cena katalogowa: 59 zł.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama