MEWA nagrodzona za strategię w zakresie cyfryzacji

MEWA nagrodzona za strategię w zakresie cyfryzacji Mewa

Dostawca usług tekstylnych firma MEWA otrzymała nagrodę w ramach organizowanego w Niemczech konkursu „Exzellenz-Preis 2022” za koncepcję konsekwentnej cyfryzacji procesów i infrastruktury. Złożone z ekspertów niezależne jury nagradza w ten sposób firmy, które wyróżniają się w obszarze gospodarki zorientowanej na przyszłość wyjątkowymi pomysłami, produktami, usługami, kampaniami, szczególnie w obszarze transformacji cyfrowej.

W swojej strategii cyfryzacji firma rodzinna, jaką jest MEWA, realizuje całościową koncepcję we wszystkich działach przedsiębiorstwa. Już w 2011 r. w swoich zakładach pralniczych firma rozpoczęła prace nad nowymi koncepcjami w kontekście Przemysłu 4.0, opracowując i wdrażając technologię kontroli procesów wzorowaną na rozwiązaniach stosowanych w przemyśle chemicznym.

W 2017 r. MEWA utworzyła Dział Transformacji Cyfrowej. W ścisłej współpracy z działami IT, marketingu i sprzedaży oraz obsługi klienta, zajmuje się on stopniową digitalizacją produktów, usług i procesów. Jest to złożony proces obejmujący 45 lokalizacji w 14 krajach.

W ramach działań w tym zakresie przewiduje się, że w miarę możliwości najpierw zdigitalizowane zostaną interfejsy klienta i stworzona zostanie odpowiednia infrastruktura, taką jak chmura czy tzw. jezioro danych. W drugim etapie rozwoju przewidywane jest stworzenie zdigitalizowanej organizacji, a w trzecim spełnienie wymagań stawianych sprawnemu, częściowo zautomatyzowanemu i tzw. samouczącemu się przedsiębiorstwu.

Dzisiaj rozwiązania cyfrowe zostały opracowane dla procesów prania i sortowania brudnych tekstyliów, do testowania funkcjonalnego odzieży roboczej oraz do zarządzania trasami przejazdu samochodami serwisu obsługującego klientów. Celem jest cyfryzacja wszystkich procesów i urządzeń w firmie do 2024 roku.

Źródło: MEWA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę