Zrównoważony rozwój, czyli filozofia firmy MEWA

Zrównoważony rozwój, czyli filozofia firmy MEWA MEWA

Będąc usługodawcą w zakresie tekstyliów, MEWA od 113 lat oferuje w ramach wynajmu czyściwa wielokrotnego użytku. Ochrona środowiska i oszczędzanie zasobów naturalnych już od ponad 30 lat mają priorytetowe znaczenie dla firmy. Dotyczy to zarówno zakładów produkcyjnych, jak i samych produktów i usług. Ciągły rozwój techniki ochrony środowiska jest dla firmy jednym z najważniejszych zadań. Nie bez powodu już w 1997 r. MEWA, jako pierwsza firma z branży tekstyliów przemysłowych, uzyskała międzynarodowy certyfikat w zakresie ochrony środowiska ISO 14001.

MEWA nadal umacnia swojąrolę pioniera w odniesieniu do zasady zrównoważonego rozwoju i oszczędzania zasobów naturalnych. Jest pierwszą niemiecka firmą, spośród wybranych 50 przedsiębiorstw, która na co dzień używa jednej z pierwszych na świecie ciężarówek napędzanych wodorem.

Ciężarówka

Pojazd od niedawna w sposób bezemisyjny porusza się po drogach Szwajcarii. Wykorzystanie zielonej energii wytwarzanej na bazie wodoru i bez emisji dwutlenku węgla czyni ten projekt jedynym w swoim rodzaju. Do produkcji wodoru wykorzystywany jest prąd z elektrowni wodnych nieemitujących dwutlenku węgla – ciężarówka emituje zatem tylko czystą parę wodną.

Odpowiedzialne traktowanie natury MEWA realizuje poprzez ekologiczne procesy produkcyjne, odzyskiwanie ciepła, termiczne wykorzystanie wypłukanych podczas procesu prania substancji zanieczyszczających, oczyszczenie ścieków, recykling surowców, a także rozwijając technicznie zaawansowany kaskadowy system prania, umożliwiający oszczędne wykorzystanie świeżej wody. Czyściwa MEWA mogą być na przykład prane i ponownie wykorzystywane do 50 razy.

Grafika

Do transportu i składowania swoich produktów MEWA wykorzystuje tekstylne worki i pojemniki o dużej trwałości (SaCon). Dzięki temu MEWA jest zawsze o jednej krok dalej, jeśli chodzi o ochronę środowiska, przyczyniając się tym samym w istotny sposób do zachowania istniejącego środowiska naturalnego, oszczędzania zasobów naturalnych i minimalizacji ilości odpadów.

Źródło: MEWA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę