MIDEST 2014: zapowiada się interesująca edycja targów

Reklama
Reklama

Pomimo utrzymującego się trudnego kontekstu ekonomicznego, do 11 września 2014 r. liczba wystawców, którzy zgłosili się na targi pozostaje stabilna w porównaniu z zeszłoroczną edycją. MIDEST - światowy lider targów kooperacji przemysłowej coraz częściej jest postrzegany przez profesjonalistów jako narzędzie pomocne w przezwyciężeniu trudnego okresu, umożliwiające rozwój ich działalności, pozyskanie nowych klientów i rynków zbytu.

W 2014 r. organizatorzy targów MIDEST proponują liczne nowości. Po raz pierwszy gościem honorowym targów będzie kraj z Afryki Północnej – Tunezja. Wśród pawilonów regionalnych znajdzie się stoisko Normandii. W centrum zainteresowania salonu będzie ważny sektor europejskiego rynku – lotnictwo. Wśród animacji nowością będzie platforma « Przeznaczenie przetwórstwa tworzyw sztucznych», wystąpienia przygotowane przez Francuską Federację Przemysłu Mechanicznego, obecność doradców zawodowych udzielających porad na temat francuskiego szkolnictwa oraz przybliżenie zagadnienia druku 3D. Jak co roku stałym punktem targów będą Nagrody « Trofea MIDEST », a także liczne spotkania biznesowe, konferencje i debaty telewizyjne…

Najważniejsze dane edycji 2014

Reklama

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Reklama

Termin targów
od wtorku 4 do piątku 7 listopada 2014 r.
Miejsce
Centrum WystawoweParis Nord Villepinte - Hall 6
Wystawcy 2013
1 702 wystawców z 38 krajów
Sektory targów
Obróbka metali
Obróbka tworzyw sztucznych, gumy, kompozytów
Elektronika i elektrotechnika
Mikrotechnika
Obróbka powierzchni
Usługi przemysłowe
Obróbka drewna
Tekstylia techniczne
Przegląd i konserwacja
Odwiedzający
40 000 profesjonalistów z 70 krajów
Strona Internetowa
http://www.midest.com
Więcej informacji
Tel : +00 33 1 47 56 21 66 - info@midest.com

Edycja 2013 zgromadziła 1 702 wystawców, w tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej liczby firm. Dzięki dobrej logistyce targi MIDEST 2014 zapowiadają się obiecująco i po raz kolejny zgromadzą najważniejszych przedstawicieli branży.

Francuskie firmy z sektora kooperacji przemysłowe w dalszym ciągu są najliczniej reprezentowane na targachMIDEST, stanowią blisko 60 % wystawców. 15 pawilonów regionalnych z Francji zgromadzi blisko 600 wystawców. Warto odnotować powrót na targi po 14 latach pawilonu Bretanii, który zajmie powierzchnię 180 m².

Większość międzynarodowych wystawców edycji 2013 powróci na targi MIDEST także w tym roku. Lista wystawców spoza Francji obejmuje ok. 650 firm. Na chwilę obecną w targach będą uczestniczyć firmy z 35 krajów, zorganizowanych zostanie ok. 18 pawilonów narodowych.

Sektory przetwórstwa tworzyw sztucznych /gumy/kompozytów, obróbki na automacie tokarskim/ maszyn specjalnych, kucia/ odlewania, usług dla przemysłu oraz elektroniki/ elektryki odnotowały znaczny wzrost w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Obróbka drewna, struganie poprzeczne, cięcie metali i obróbka skrawaniem/kotlarstwozaprezentują podobną liczbę wystawców jak w roku ubiegłym. Jedynie sektory wykańczania/ obróbki powierzchni/ obróbki termicznej, surowców/ półfabrykatów i cięcia metali odnotowały niewielki spadek. Po raz pierwszy na targach zagości sektor dedykowany tekstyliom technicznym.

Edycja bogata w animacje i wydarzenia

Targi MIDEST 2014 odbywają się jednocześnie z MAINTENANCE EXPO - Targami konserwacji przemysłowej.
Od 10 do 13 grudnia 2014 r. w Casablance w Maroku odbędą się targi przemysłowe MIDEST MAROC, które obejmują się z sześciu sektorów: podwykonawstwa, maszyn/narzędzi, blacharstwa, elektroniki, przetwórstwa tworzyw sztucznych i usług przemysłowych.

Targi MIDEST poza tym, że odgrywają rolę miejsca spotkań biznesowych i nawiązywania nowych kontaktów, stanowią dla wystawców i odwiedzających ważne źródło informacji na temat zmian zachodzących na światowych rynkach.

Z tego względu szczególną uwagę podczas tegorocznej edycji targów poświęcono jednemu z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Europie i na świecie sektorów – lotnictwu. Gościem honorowym targów po raz pierwszy będzie kraj z Afryki Północnej – Tunezja i francuski region - Normandia.

Pozostałe nowości edycji 2014: uruchomienie na targach platformy « Przeznaczenie przetwórstwa tworzyw sztucznych» Francuskiej Federacji Tworzyw Sztucznych i Kompozytów, która zaprezentuje najważniejsze technologie wykorzystywane w tym sektorze, obecność doradców zawodowych ekspertów w dziedzinie francuskiego szkolnictwa oraz możliwość zapoznania się z bogatym wachlarzem zawodów z branży mechanicznej prezentowanych w nowym sektorze « Plac Mechaniki ». Przybliżenie zagadnienia produkcji dodatkowej, określanej mianem druku 3D w ramach licznych konferencji organizowanych podczas targów.

Stałym elementem targów zaplanowanym z myślą o wystawcach i odwiedzających są Nagrody «Trofea MIDEST» przyznawane najlepszym produktom z sektora kooperacji przemysłowej. Organizatorzy proponują bogaty program konferencji poświęconych najnowszym osiągnięciom technologicznym, strategicznym i gospodarczym. W tym roku nie zabraknie również targowego kanału telewizyjnego i spotkań biznesowych.

Od kilku lat organizatorzy targów MIDEST dążą do tego, aby ożywiać sektor kooperacji przemysłowych przez cały rok, nie tylko w trakcie czterech dni trwania imprezy. Odnotowano już sukcesy w tej dziedzinie. Według naszych danych w 2013 roku 50% internautów odwiedziło stronę www.midest.com w okresie od stycznia do września. W pierwszej połowie 2014 r. odnotowano 25% wzrost liczby wejść na stronę targów w porównaniu z 2013 r. Strona, która posiada także swój własny kanał w serwisie YouTube, dostarcza aktualnych informacji z poszczególnych sektorów. Cel : przekroczyć pułap 2,4 milionów odsłon z 2013 r., uzyskać 10% wzrost liczby odsłon w skali rocznej, ponad 350 000 użytkowników, czyli odnotować wzrost o 20% w porównaniu z 2012 r. Targi MIDEST zwiększają swoją obecność na różnych portalach społecznościach. Mamy swoje profile na Viadeo (2 000 obserwatorów), Twitterze ( 1 300 obserwatorów ), LinkedIn i Facebooku.

Dodatkowe informacje: http://www.promosalons.pl/

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama