Mielecka Specjalna Strefa Ekonomiczna rozszerza się

Reklama
Reklama

Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC wydała 8 zezwoleń na prowadzenie działalności w Strefie.

Firmy, które uzyskały pozwolenie na prowadzenie działalności w Mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej to: Protektor, Zakłady Zbożowe Lubella, MW Lublin, Cyclone Polska, OkOffice, YASA Motors Poland, Cyfrowa Foto oraz SPLAST. Wszystkie nowe inwestycje będą realizowane na obszarze województw podkarpackiego i lubelskiego.

Reklama

Grupa Kapitałowa Protektor jest jednym z większych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Spółka planuje wynajem hali produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem biurowo-socjalnym i wyposażenie jej w linię technologiczną do produkcji obuwia. W związku z realizacją inwestycji w Podstrefie Lublin Mieleckiej SSE przedsiębiorca poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości 6,8 mln zł oraz zatrudni co najmniej 30 nowych pracowników.

Kolejną firmą, która zainwestuje w lubelskiej podstrefie są Polskie Zakłady Zbożowe Lubella. Spółka zamierza zainwestować co najmniej 87 mln zł w budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej i zainstalowanie nowoczesnej linii produkcyjnej. Dzięki tej inwestycji powstanie co najmniej 35 nowych miejsc pracy co zwiększy dotychczasowe zatrudnienie do poziomu ok. 400 pracowników. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2018 r.

Z kolei MW Lublin planuje wdrożenie innowacyjnej technologii do produkcji felg, w tym nowego typu obręczy stalowych, felg wykonanych ze stali o podwyższonej wytrzymałości na rozciąganie i nowego typu kół stylowych z dużym otworem wietrzącym. Na tę inwestycję przedsiębiorca przeznaczy ponad 21 mln zł, co przełoży się na stworzenie 21 etatów.

Pierwszego inwestora zyskała Podstrefa Kraśnik. Cyclone Polska uruchomi tam produkcję szerokiego asortymentu części do samolotów. Odbiorcami tych produktów będą m.in. Airbus, Boeing, Lockheed Martin, Bombardier oraz firmy skupione w Stowarzyszeniu Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Dolina Lotnicza". W ramach projektu przedsiębiorca planuje zainwestować co najmniej 30 mln zł i zatrudnić 98 nowych pracowników.

Reklama

Natomiast na niedawno włączonym do Mieleckiej SSE terenie w lokalizacji Rzeszów-Dworzysko pierwsze zezwolenie na działalność odebrała firma OkOffice. Przedsiębiorstwo planuje realizację projektu polegającego na wybudowaniu hali produkcyjnej wraz z pomieszczeniami biurowymi oraz zakupie maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji artykułów biurowych i szkolnych.

W Mielcu nowym inwestorem jest YASA Motors Poland, która dotychczas prowadziła badania nad obróbką materiałów takich jak aluminium czy tytan. W wyniku prowadzonych badań zostały opracowane prototypy elementów, które będą wykorzystywane w lotnictwie. W związku z tym Spółka podjęła decyzję o realizacji nowej inwestycji na terenie SSE EURO-PARK MIELEC, która będzie polegać na budowie hali produkcyjnej, wyposażeniu jej w specjalistyczny park maszynowy niezbędny do uruchomienia produkcji części lotniczych. Dzięki tej inwestycji powstanie 18 miejsc pracy.

Na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo–Technologicznego AEROPOLIS objętego Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC firma Cyfrowa Foto planuje rozbudowę istniejącej już fabryki obrazowania oraz zakup środków trwałych niezbędnych do produkcji fotoksiążek, produktów poligraficznych oraz fotoproduktów. Przedsiębiorca poniesie nakłady w wysokości 10 mln zł oraz zwiększy dotychczasowy poziom zatrudnienia o co najmniej 31 nowych pracowników.

Z kolei w Podstrefie Krosno kolejne zezwolenie na działalność w SSE otrzymała firma SPLAST. Producent wyrobów z tworzyw sztucznych planuje rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej i wdrożenie nowoczesnej linii produkcyjnej do wytwarzania detali dla klientów z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, kosmetycznej, budowlanej oraz mebli. Nowa inwestycja warta ponad 30 mln zł pozwoli stworzyć co najmniej 40 nowych miejsc pracy.

Od początku tego 2015 r. Mielecka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała już 26 zezwoleń na prowadzenie działalności na terenie SSE. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych przekraczających 505 mln zł i utworzenie co najmniej 784 nowych miejsc pracy.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama