MiR wprowadza na rynek większego robota mobilnego

Mobile Industrial Robots
Reklama
Reklama

Mobile Industrial Robots (MiR), podczas europejskich targów branży inteligentnej automatyki i robotyki Automatica 2018, odpowiada na istotne zapotrzebowanie przemysłu, dostarczając większą, silniejszą i szybszą wersję swojego popularnego robota mobilnego.

Robot MiR500 posiada udźwig do 500 kg i potrafi automatycznie pobierać, przenosić i dostarczać palety z prędkością do 7,2 km/h. Branża przemysłowa może teraz optymalizować logistykę w całym łańcuchu produkcji, od magazynu po dostarczanie produktów, dzięki pełnej flocie wszechstronnych robotów MiR obsługujących zarówno lekki, jak i ciężki transport.

Reklama

W MiR500 zachowujemy sprawdzoną, trwałą technologię oraz bezpieczeństwo, które uczyniły nas wiodącym globalnym dostawcą autonomicznych robotów mobilnych. MiR500 powstawał w oparciu o potrzeby występujące u obecnych i potencjalnych klientów, którzy testowali nasze roboty i dostrzegają ogromny potencjał, jaki kryje automatyzacja wewnętrznego transportu ciężkich produktów oraz europalet. Dzięki robotowi MiR500 wyznaczamy nowe standardy w kwestii obszarów zastosowania autonomicznych robotów mobilnych w firmach – tłumaczy Thomas Visti, CEO firmy Mobile Industrial Robots.

Przenoszenie palet oraz ciężkich elementów szybko i wydajnie
Podobnie jak inne roboty MiR, MiR500 bezpiecznie omija ludzi i przeszkody. Dzięki zaawansowanej technologii i zaawansowanemu oprogramowaniu MiR, robot MiR500 widzi wszystkie przeszkody w promieniu 360° i w związku z tym autonomicznie znajduje najbardziej efektywną trasę wiodącą do celu – nawet w dynamicznych środowiskach, w których przemieszczają się wokół niego ludzie i pojazdy.

Współpracujący robot mobilny został zaprojektowany tak, aby spełniać wszystkie rygorystyczne standardy bezpieczeństwa niezbędne do otrzymania certyfikatu TÜV. Jest to zasadniczo ta sama technologia, jak ta użyta w MiR100 i MiR200, które już przyczyniają się do optymalizacji procesów produkcyjnych w największych międzynarodowych przedsiębiorstwach na całym świecie. Różnicę stanowią rozmiar, udźwig oraz obszary zastosowania.

Reklama

MiR500 to niezwykle wytrzymały robot o jeszcze mocniejszym designie niż nasze pozostałe roboty, nadaje się więc idealnie do środowiska przemysłowego. Zastosowaliśmy również zasady z MiR100 i MiR200, gdzie najważniejsze były wszechstronność i prostota użytkowania. Oznacza to, że nie potrzeba wcześniejszego doświadczenia, aby zaprogramować MiR500. Równocześnie bardzo łatwo jest rozbudowywać i wymieniać górne moduły, w związku z czym robota można wykorzystywać do wielu zastosowań transportowych. Może on na przykład zostać wyposażony w podnośnik palet, przenośnik taśmowy lub ramię robotyczne – mówi Thomas Visti.

MiR500 ma takie same wymiary, jak standardowa europaleta, dlatego firma MiR spodziewa się, że większość sprzedanych modeli MiR500 będzie używana do transportu palet w obszarach przemysłowych i magazynach na całym świecie. Transport palet przeprowadzany jest z użyciem specjalnie zaprojektowanych podnośników palet i ram, które zapewniają stabilną obsługę i transport. Wysoka prędkość robota MiR500 upraszcza transport palet we wszystkich rodzajach przedsiębiorstw i odciąża pracowników, którzy mogą się zająć bardziej wartościowymi czynnościami.

W latach 2015-2016 firma MiR pięciokrotnie zwiększyła poziom sprzedaży robotów. Obrót w latach 2016-2017 potroił się do 77,5 miliona DKK, a w roku 2018 firma przewiduje co najmniej podwojenie obrotu w porównaniu z rokiem poprzednim. W tym roku MiR spodziewa się także zwiększenia liczby pracowników z 65 do około 120.

Źródło: Mobile Industrial Robots

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama