MM Speakers Corner 2018

MM Magazyn Przemysłowy
Reklama
Reklama

W drugi dzień targów ITM Polska 2018 tradycyjnie odbył się MM Speakers Corner – cykl paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli wiodących polskich firm przemysłowych. W tym roku poświęcony był przede wszystkim, zgodnie z tematem głównym targów, idei Przemysłu 4.0.

Uczestnicy poszczególnych spotkań panelowych, prowadzonych przez dziennikarza Radka Brzózkę, starali się odpowiedzieć na pytanie, czy Przemysł 4.0 jest realną przyszłością i zadaniem dla polskiego przemysłu, czy może stanowi jedyne modne hasło. Korzystając ze swoich doświadczeń branżowych, paneliści próbowali zdiagnozować, na jakim etapie rozwoju w kierunku zdigitalizowanej i scyfryzowanej rzeczywistości znajdują się obecnie polskie przedsiębiorstwa przemysłowe, z jakimi przeszkodami muszą się mierzyć, jakie mają motywacje do wdrażania rozwiązań automatyzacji i robotyzacji i jaka czeka nas przyszłość wobec tak szybkiego przyspieszenia w rozwoju technologii.

Reklama

W ramach MM Speakers Corner, organizowanego we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, odbyły się cztery panele dyskusyjne: „Przemysł 4.0 w Polsce – slogan czy realny kierunek rozwoju firm z sektora MŚP”, „Automatyzacja i robotyzacja polskich firm – doświadczenia dostawców”, „Narzędzia wsparcia dla rozwoju polskich przedsiębiorstw w drodze do Przemysłu 4.0” i „Przemysł przyszłości – wizje i koncepcje rozwoju”.

Powiązane firmy

Reklama

Po każdej z dyskusji rozlosowane zostały nagrody dla uczestników loterii wizytówkowej: roczna prenumerata „MM Magazynu Przemysłowego”, zestaw narzędzi w etui od firmy Perschmann Hoffmann Group i pneumatyczny klucz udarowy Atmo AT-200, ufundowany przez jego producenta. Dodatkowo przed ostatnim spotkaniem firma igus ogłosiła wyniki polskiej edycji swojego konkursu vector 2018 i wręczyła nagrody zwycięzcom. W jury konkursu zasiadał redaktor naczelny „MM Magazynu Przemysłowego” Paweł Kruk, który przekazał nagrodę główną.

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama