MM Speakers Corner 2018

MM Magazyn Przemysłowy

W drugi dzień targów ITM Polska 2018 tradycyjnie odbył się MM Speakers Corner – cykl paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli wiodących polskich firm przemysłowych. W tym roku poświęcony był przede wszystkim, zgodnie z tematem głównym targów, idei Przemysłu 4.0.

Uczestnicy poszczególnych spotkań panelowych, prowadzonych przez dziennikarza Radka Brzózkę, starali się odpowiedzieć na pytanie, czy Przemysł 4.0 jest realną przyszłością i zadaniem dla polskiego przemysłu, czy może stanowi jedyne modne hasło. Korzystając ze swoich doświadczeń branżowych, paneliści próbowali zdiagnozować, na jakim etapie rozwoju w kierunku zdigitalizowanej i scyfryzowanej rzeczywistości znajdują się obecnie polskie przedsiębiorstwa przemysłowe, z jakimi przeszkodami muszą się mierzyć, jakie mają motywacje do wdrażania rozwiązań automatyzacji i robotyzacji i jaka czeka nas przyszłość wobec tak szybkiego przyspieszenia w rozwoju technologii.

W ramach MM Speakers Corner, organizowanego we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, odbyły się cztery panele dyskusyjne: „Przemysł 4.0 w Polsce – slogan czy realny kierunek rozwoju firm z sektora MŚP”, „Automatyzacja i robotyzacja polskich firm – doświadczenia dostawców”, „Narzędzia wsparcia dla rozwoju polskich przedsiębiorstw w drodze do Przemysłu 4.0” i „Przemysł przyszłości – wizje i koncepcje rozwoju”.

Po każdej z dyskusji rozlosowane zostały nagrody dla uczestników loterii wizytówkowej: roczna prenumerata „MM Magazynu Przemysłowego”, zestaw narzędzi w etui od firmy Perschmann Hoffmann Group i pneumatyczny klucz udarowy Atmo AT-200, ufundowany przez jego producenta. Dodatkowo przed ostatnim spotkaniem firma igus ogłosiła wyniki polskiej edycji swojego konkursu vector 2018 i wręczyła nagrody zwycięzcom. W jury konkursu zasiadał redaktor naczelny „MM Magazynu Przemysłowego” Paweł Kruk, który przekazał nagrodę główną.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę