Modernizacja pieca odlewniczego u producenta silników lotniczych

Modernizacja pieca odlewniczego VIM EQ Seco/Warwick

Jeden z największych światowych producentów silników odrzutowych zdecydował się na modernizację pieca odlewniczego, który 20 lat temu został wyprodukowany i dostarczony 

Drugie życie pieca VIM

Partner posiada dwa urządzenia do odlewania, które zostały dostarczone dwie dekady temu przez Retech. Modernizacja dotyczy pieca VIM EQ – systemu do produkcji odlewów w krystalizacji równoosiowej. Bedzie polegać na wymianie prawie wszystkich elementów urządzenia z wyjątkiem; zasilacza, komór topienia i formy. Niezmienione pozostaną także podesty. Pozostałe komponenty zostaną zastąpione bardziej nowoczesnymi, ergonomicznymi i przyjaznymi użytkownikowi.  

To zlecenie pokazuje ciągłość historyczną spółki Retech. Nasze urządzenia od dziesiątek lat pracują w przedsiębiorstwach na całym świecie. Jesteśmy w pełni za nie odpowiedzialni i zawsze gotowi do ich modernizacji czy serwisu – powiedział Earl Good, Dyrektor Zarządzający Retech. – Mamy duże możliwości operacyjne, serwis obecny na całym świecie, a doświadczenie liczone w dziesiątkach lat (w tym roku Retech świętował swoje 60-te urodziny), to wiedza gromadzona latami, która niezbędna jest przy modernizacji starszych urządzeń. Dobrej jakości urządzenia, to ich długa żywotność, zaś modernizacja to kolejna kropla w stronę ich długowieczności – dodał E. Good.  

Modernizacja pierwszego urządzenia ma szansę otworzyć nowy rozdział w kooperacji Retech z tym Partnerem.  

Zlecenie to obejmuje całkowite wyeliminowanie hydrauliki i zastąpienie jej elementami elektrycznymi takimi jak; napęd windy czy napęd obrotu tygla. Ponad to dwa stare podajniki: jeden do ładowania tygli, drugi do usuwania tygli jednorazowych, zostaną zastąpione jednym nowoczesnym, który potrafi wykonywać obie te czynności. Dodatkowym atutem operacji będzie fakt, że operator urządzenia nie będzie musiał wchodzić w kontakt fizyczny z gorącymi zużytymi tyglami, gdyż będą one usuwane automatycznie bez udziału człowieka – powiedział Sławomir Tomaszewski, Dyrektor Zakładu Pieców Topielnych Seco/Warwick.  

Brak hydrauliki w nowoczesnych piecach topielnych

Po modernizacji, urządzenie nie będzie posiadało elementów hydraulicznych. Dzięki temu zachowana zostanie czystość użytkowania oraz łatwość serwisowania urządzenia. Piec nie będzie wymagał takich czynności jak; badanie stanu oleju, jego wymiany czy usuwaniu uciążliwych nieszczelności. Piec VIM zostanie także wyposażony w nowoczesny system sterowania, który będzie zintegrowany z nadrzędnymi systemami Partnera i pozwoli na wymianę danych.   

Stare urządzenia pracujące w hartowniach i odlewniach można efektywnie modernizować. Grupa Seco/Warwick udowadnia, że nawet piece, które mają kilkadziesiąt lat można dostosowywać do współczesnych potrzeb produkcyjnych. Dzięki takim modernizacjom klienci są w stanie zaplanować produkcję w sposób długofalowy nie martwiąc się, że pewnego dnia sprzęt odmówi posłuszeństwa.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Targowy METAL 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę