Moduły BIPV ML System dla zrównoważonego budownictwa

Moduły BIPV ML System dla zrównoważonego budownictwa Canva

Spółka ML System uzyskała Deklarację Środowiskową III Typu dla „Modułów BIPV”, wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Deklaracja Środowiskowa Produktu (EPD) jest tworzona na podstawie norm: ISO 14025 – Etykiety i deklaracje środowiskowe Typu III oraz normy: EN 15804 – Zrównoważoność obiektów budowlanych – Deklaracje środowiskowe wyrobu – Podstawowe zasady kategoryzacji wyrobów budowlanych.

EPD opisuje szczegółowo oddziaływanie produktu na środowisko naturalne na poszczególnych etapach jego wytwarzania i cyklu życia, począwszy od pozyskania materiałów, przez etap produkcji, transport, montaż, użytkowanie – skończywszy na utylizacji i recyklingu. Jest to ważny czynnik zapewniający nabywcom możliwość dokonania świadomego wyboru wyrobów budowlanych, przy zachowaniu istotnych aspektów środowiskowych, zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju.

Deklaracja EPD daje szeroki wachlarz korzyści. Wyróżnia produkt na tle konkurencji w przemyśle budowlanym umożliwia porównanie wpływu użytych materiałów na środowisko naturalne w celu wybrania najbardziej zrównoważonej opcji. Produkty z deklaracją EPD są wykorzystywane podczas budowy obiektów, dla których wymagane są certyfikaty zrównoważonego budownictwa, ponadto produkty te dostosowują się do najnowszych regulacji i wymogów prawnych .

Moduły BIPV jako jedne z kluczowych produktów ML System są zgodne z wymaganiami i normami środowiskowymi uwzględnianymi w zrównoważonym budownictwie. Obecnie żaden z producentów nie zdecydował się na uzyskanie Deklaracji Środowiskowej na „Moduły BIPV”, co czyni firmę ML System pionierem tego przedsięwzięcia.

Źródło: ML System

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę