Nagroda dla wskaźników poziomu HCK-GL firmy ELESA+GANTER

Elesa+Ganter
Reklama
Reklama

Jury konkursu realizowanego w ramach targów HaPeS 2014 przyznało Złoty Medal w kategorii Urządzenia Pomiarowe i Czujniki kolumnowym wskaźnikom poziomu HCK-GL oferowanym przez ELESA+GANTER. Produkt ten jest przeznaczony do mierzenia poziomu roztworów na bazie glikolu. W konkursie mogą brać udział tylko produkty, firmy i instytuty badawcze spełniające kryteria innowacyjności w branży automatyki przemysłowej.

– Dla Elesa+Ganter priorytetem jest dostarczanie rozwiązań najwyższej jakości i innowacji ułatwiających pracę konstruktorom i operatorom maszyn i urządzeń. Wyróżnienie otrzymane podczas ważnej imprezy branżowej i z rąk przedstawicieli branży jest nie tylko powodem do radości ale także istotnym potwierdzeniem realnej wartości naszych produktów. Dziękujemy! – powiedział Filip Granowski, dyrektor ds. sprzedaży, Elesa+Ganter Polska.

Reklama

Kolumnowe wskaźniki poziomu glikolu HCK-GL to unikatowa koncepcja firmy Elesa chroniona patentem i przeznaczona do pracy z roztworami na bazie glikolu wykorzystywanymi w instalacjach chłodniczych.

Glikol jest substancją obniżającą temperaturę zamarzania wody. Instalacje chłodnicze, w których jest wykorzystywany, są wyposażone w zbiorniki na płyn chłodzący. Jego poziom musi być stale kontrolowany. Stosowanie wskaźników poziomu cieczy wykonanych ze standardowych materiałów, ze względu na specyficzne właściwości chemiczne glikolu, było dotychczas ograniczone lub wręcz niemożliwe. Elesa stworzyła jednak rozwiązanie, dzięki któremu kontrola poziomu płynu chłodzącego z glikolem nie jest już problemem.

Konstrukcja wskaźnika HCK-GL składa się z dwóch uchwytów przykręcanych do ścianki zbiornika za pomocą specjalnych śrub. Pomiędzy nimi znajdują się:

  • tylny ekran kontrastowy,
  • rurka wykonana ze szkła Pyrex, przez którą przepływa ciecz oraz
  • poliwęglanowy ekran ochronny zabezpieczający rurkę przed przypadkowym stłuczeniem.

Powiązane firmy

Reklama

Połączenia wszystkich elementów zabezpieczone są specjalnymi uszczelnieniami.

Testy wskaźników HCK-GL przeprowadzone w laboratorium firmy ELESA wykazały długotrwałą odporność temperaturową na poziomie 150/160°C (zależnie od materiału śrub) przy ciśnieniu 5/6 barów oraz wytrzymałość na ciśnienie do ponad 30 barów dla oleju mineralnego, wody i roztworu glikolu do 50% (dla temp. 23°C).

Zestaw do elektrycznej kontroli poziomu cieczy o oznaczeniu SLCK jest przeznaczony do stosowania z kolumnowymi wskaźnikami poziomu typu HCK-GL, umożliwiając sygnalizację osiągnięcia ustawionego poziomu lub poziomów cieczy.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama