Nagroda Progress 2013 - Perła Innowacji dla 3M

Reklama
Reklama

Podczas Wielkiej Gali Pereł Polskiej Gospodarki na Zamku Królewskim ogłoszono laureatów tegorocznego rankingu polskich przedsiębiorstw. Polska filia 3M otrzymała specjalne wyróżnienie - Nagrodę Progress 2013 - Perła Innowacji.

Coroczne zestawienie przygotowuje redakcja miesięcznika „Polish Market" we współpracy z ekonomistami z Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Jest to jedyny w Polsce ranking jakościowy niedokonywany na podstawie subiektywnych ocen. Opracowany w INE PAN algorytm szereguje przedsiębiorstwa według dynamiki i efektywności wykorzystywania zasobów kapitału, środków produkcji i pracy, posługując się 7. międzynarodowymi wskaźnikami audytorskim. Od ponad 10 lat Instytut przetwarza w ten sposób dane z ponad 2000 największych polskich przedsiębiorstw. Honorowy Patronat nad Galą objęli: wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber.

Reklama

Firma 3M Poland dwukrotnie była laureatem Pereł Polskiej Gospodarki. W 2011 roku firma otrzymała tytuł Perły Dużej, rok później trafiła na listę Pereł Wielkich, udowadniając tym samym swoją silną pozycję i ciągły rozwój działalności na rynku polskim. W tym roku 3M Poland zostało wyróżnione specjalną Nagrodą PROGRESS 2013 - Perła Innowacji w kategorii Przedsiębiorstwo, przyznawaną przez miesięcznik Polish Market oraz Radę Główną Instytutów Badawczych. Zgodnie z ideą określoną przez inicjatorów nagród PROGRESS, laureatami zostają firmy, instytucje i osoby, których praca i dokonania dają gwarancję uznania ich za ambasadorów innowacji. Podczas Wielkiej Gali nagrody wręczał wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Firma 3M każdego roku rejestruje ponad 500 patentów, a na jej ofertę składa się blisko 55 000 produktów. Innowacyjne rozwiązania to efekt pracy ponad 8 000 naukowców z laboratoriów 3M na całym świecie, w tym 50 w Polsce. Co roku sumy przeznaczone na badania i rozwój nowych technologii i produktów wynoszą 6% rocznego obrotu firmy, czyli ok.1 miliarda USD. Aż 30% rocznego dochodu firmy pochodzi zaś ze sprzedaży nowych produktów obecnych na rynku nie dłużej niż 5 lat.

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama