Najlepsze wdrożenia systemów Comarch ERP

Najlepsze wdrożenia systemów Comarch ERP Comarch

Konkurs Partner Roku to wyjątkowa rywalizacja Partnerów Comarch, podczas której wyłaniane są przeprowadzone i zgłoszone przez nich najlepsze i najbardziej innowacyjne wdrożenia systemów Comarch ERP, czyli oprogramowania, które wspiera zarządzanie zasobami i procesami w niemal każdym obszarze biznesowym firmy.

Finał tegorocznego konkursu miał miejsce w Warszawie, na konferencji Partnerstwo, gdzie w czasie uroczystej gali nagrodzeni zostali laureaci w trzech kategoriach: Najlepsze wdrożenie Comarch ERP Optima, Najlepsze wdrożenie Comarch ERP XL oraz Najlepsze wdrożenie Comarch ERP 4.0. Sieć partnerska krakowskiej firmy jest największą spośród wszystkich producentów IT w Polsce - to ponad 900 firm informatycznych działających na terenie całego kraju. 

Powiązane firmy

Comarch S.A.

Nagrodzeni Partnerzy zaprezentowali zwycięskie case studies przedstawiające proces wdrożenia systemów Comarch u takich klientów, jak m.in.: Lisek App, Whiskey in the Jar, Phillips Europe, Europe Distribution Group, czy Granbud.

Najlepsze wdrożenia systemów Comarch ERP zdjęcie w treści artykułu

Każdy jest zwycięzcą

Zwycięską statuetkę w kategorii Najlepsze wdrożenie Comarch ERP Optima odebrała firma Teneso. Poznański Partner przedstawił studium przypadku firmy Whiskey in the Jar – jednej z najprężniej rozwijających się sieci restauracji. Klient zdecydował się na wdrożenie Comarch ERP Optima wraz z Comarch DMS i Comarch OCR. Zaproponowane rozwiązania pozwoliły znacznie przyspieszyć obieg dokumentów w firmie i zmniejszyć koszty administracji.

Pierwsze wyróżnienie we wspomnianej kategorii otrzymała firma Sedkomp z Siedlec za realizację projektu w firmie Zorro Delivery, a dokładniej w głównej platformie sprzedażowej przedsiębiorstwa – aplikacji Lisek App, która oferuje klientom łatwe zakupy z błyskawiczną dostawą do domu. Lisek App, jako prężnie rozwijająca się organizacja, dostrzegała konieczność wdrożenia efektywnego systemu księgowo-płacowego, stąd wybór Comarch ERP Optima wraz z aplikacjami usprawniającymi procesy biznesowe i księgowe - Comarch OCR i Comarch Analizy BI. 

Najlepsze wdrożenia systemów Comarch ERP zdjęcie w treści artykułu

Kolejne wyróżnienie w kategorii Najlepsze wdrożenie Comarch ERP Optima zostało przyznane firmie Iteger, mającej siedzibę w Tomaszowie Mazowieckim. Projekt dotyczył klienta Loximide -  producenta i dystrybutora urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych dla branży HVAC na rynkach polskim i zagranicznym. Klient wybrał Comarch ERP Optima m.in. ze względu na planowaną ścieżkę rozwoju firmy i perspektywę migracji do systemu Comarch ERP XL. Jako jedną z głównych korzyści wymienia przede wszystkim opracowanie procesu obiegu danych i integrację z dotychczas używanym systemem.

OrderSoft to poznański Partner, który zwyciężył w kategorii Najlepsze wdrożenie Comarch ERP XL za realizację projektu w firmie Granbud. Firma, która specjalizuje się w produkcji elementów z płyt drewnopochodnych, elementów drewnianych oraz w montażu konstrukcji meblowych chciała poprawić jakość zarządzania obszarem produkcji i zautomatyzować proces sprzedaży. Aby to osiągnąć wdrożono system Comarch ERP XL wraz z dodatkowymi modułami i aplikacjami.

Pierwszym wyróżnieniem w tej samej kategorii mogła się pochwalić firma Gecos, która przedstawiła proces wdrożenia w firmie Phillips Europe. Wiodący producent komponentów i rozwiązań dla branży samochodów ciężarowych i naczep zdecydował się na wdrożenie Comarch ERP XL wraz z dodatkowymi rozwiązaniami, m.in.: Comarch BI, Comarch MES, Comarch WMS. 

Kolejną nagrodę za Najlepsze wdrożenie Comarch ERP XL odebrał Partner Infortes sp.k. z Wrocławia za wdrożenie systemu w przedsiębiorstwie Serpol-Cosmetics. Klient, jako wiodący producent i dostawca kosmetyków i chemii gospodarczej na rynkach krajowym i zagranicznym, potrzebował funkcjonalnego systemu, który umożliwi jednocześnie integrację z przygotowanymi przez dział IT, dedykowanymi narzędziami zarządzającymi liniami produkcyjnymi. Te wszystkie wymogi spełnił system Comarch ERP XL.

W ostatniej kategorii – Najlepsze wdrożenie Comarch ERP 4.0 zwyciężyła firma BMP Consulting, która przedstawiła projekt wdrożenia w firmie Sharim Invest, działającej w branży budowlanej i wykonującej domy w polskiej technologii 3E z naturalnego perlitu. Wraz z rozwojem i coraz większą liczbą inwestycji przedsiębiorstwo postanowiło zainwestować w system Comarch ERP XL w połączeniu z aplikacją Comarch TNA w integracji z Comarch HRM.

Najlepsze wdrożenia systemów Comarch ERP zdjęcie w treści artykułu

Infortes otrzymał również nagrodę za wdrożenie rozwiązań Comarch w firmie Europe Distribution Group, zajmującej się dystrybucją kosmetyków, dodatków do kąpieli oraz środków chemicznych zarówno w Polsce jak i za granicą. Klient zdecydował się na wdrożenie kompleksowej oferty Comarch ERP XL, wraz z modułami Comarch WMS, Comarch DMS, Comarch BI Point czy Comarch EDI. 

Statuetka za drugie wyróżnienie w kategorii Najlepsze wdrożenie Comarch ERP 4.0 została wręczona firmie Computer Center. Partner przedstawił studium przypadku firmy Eco-Palnik Skiepko, producenta palników do kotłów CO. Celem firmy ECO-PALNIK Skiepko było wejście na rynek e-commerce, w związku z tym przedsiębiorstwo podjęło decyzję o wdrożeniu Comarch e-Sklep.

Zwycięskie wdrożenia zostały zaprezentowane przez Partnerów w drugim dniu konferencji. Po przedstawieniu wszystkich case studies zgromadzona publiczność przystąpiła do głosowania na żywo i wybrała Partnera, który otrzymał Nagrodę Publiczności. W tej rywalizacji zwyciężyła firma Teneso, która zdobyła również nagrodę w kategorii Najlepsze wdrożenie Comarch ERP Optima.

Źródło: Comarch

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę