Hermes Germany przechodzi proces digitalizacji z Comarch ERP Enterprise i Comarch ICT

Hermes Germany przechodzi proces digitalizacji z Comarch Comarch

Jako jedna z wiodących firm logistycznych, Hermes Germany zarządza procesami za pomocą oprogramowania Comarch ERP Enterprise. Przedsiębiorstwo korzysta z wersji chmurowej systemu zlokalizowanego w Comarch Data Center w Dreźnie. Dzięki dobrym doświadczeniom w tym długoterminowym projekcie, umowa z Comarch ICT na usługi dodatkowe, takie jak hosting i usługi w zakresie bezpieczeństwa, została teraz przedłużona o kolejne pięć lat.

Firma Hermes Germany rozpoczęła poszukiwania nowoczesnego oprogramowania ERP, pozwalającego na jego elastyczne wykorzystanie. Celem było uproszczenie, zautomatyzowanie i przyspieszenie istniejących procesów. Wybór padł na portfolio dostawcy usług IT, który mógłby zaoferować innowacyjne oprogramowanie i jedną spójną usługę: działająca na arenie międzynarodowej firma Comarch reprezentowana jest w krajach niemieckojęzycznych w jedenastu lokalizacjach, pięciu centrach rozwoju oraz posiada własne Data Center.
 
Dzięki możliwościom Comarch ERP Enterprise w zakresie wielofirmowości, byliśmy w stanie bardzo szybko połączyć nasze procesy w jeden system. Przekonał nas także fakt, że Comarch obsługuje już wielu referencyjnych klientów z branży logistycznej i handlu detalicznego. Podobało mi się również zaangażowanie ekspertów firmy Comarch: zaproponowali nam specjalną ofertę dla Hermes, aby pokazać nam na konkretnych przykładach, w jaki sposób Hermes Germany może korzystać z Comarch ERP Enterprise, aby prowadzić firmę o wielowymiarowej strukturze za pomocą centralnego zarządzania magazynami rozproszonymi we wszystkich lokalizacjach – wyjaśnia Lars Schröder, dyrektor działu BI & Enterprise Solutions w Hermes Germany.

Powiązane firmy

Comarch S.A.

Obecnie Hermes Germany szybciej realizuje procesy rozliczeniowe, a dzięki prostym do przeprowadzenia konfiguracjom może w elastyczny sposób wprowadzać zmiany w systemie. System Comarch ERP Enterprise wykorzystywany jest w obszarach takich jak zakupy, sprzedaż, księgowość, controlling, zaopatrzenie, serwis, magazynowanie, a także zarządzanie dokumentami

Cieszę się, że dziś korzystamy z rozwiązania, które jest wyjątkowo przyjazne dla użytkownika i doskonale spełnia wymagania naszego działu. Dzięki Comarch ERP Enterprise Hermes Germany wykonał milowy krok w obrębie usprawnienia procesów księgowych – mówi Matthias Lübke, Kierownik Projektu ERP w Hermes Germany.

W ramach projektu digitalizacji Hermes zdecydował się również na usługi Comarch ICT. Hosting, przykładowo, obejmuje dostarczanie nowoczesnych technologii - zarówno sprzętu, jak i oprogramowania. Usługi te, w połączeniu z dodatkowymi rozwiązaniami, gwarantują wysoką dostępność systemu. Obejmują również zarządzanie i administrowanie oprogramowaniem Comarch ERP Enterprise. Klient zyskuje również dostęp do środowiska systemowego o wysokiej wydajności. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszelkie usługi, w tym rozwiązania potrzebne do tworzenia kopii zapasowych, analiza wydajności, optymalizacja, raportowanie, a także zarządzanie w Data Center certyfikowane są programem ISAE Trusted Projects. Zapewnia to wsparcie IT dla Hermes przez całą dobę.

Umowa na usługi hostingowe została teraz przedłużona i rozszerzona pod kątem zapewnienia jeszcze lepszej wydajności. 

Dobre doświadczenia współpracy z Comarch utwierdziły nas w naszej decyzji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z Comarch ICT, jak również z wieloletniej współpracy opartej na zaufaniu – mówi Bert Woschkeit, CIO w Hermes Germany.

Źródło: Comarch

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę