Niezawodne napędy z prowadzeniem DFM

Reklama
Reklama

Optymalna charakterystyka prowadzenia, duża elastyczność, wytrzymałość i niezawodność, nawet przy dużych momentach, to cechy napędów z prowadzeniem DFM firmy Festo.

Do podstawowych zalet tego rozwiązania należą ponadto kompaktowe wymiary napędu, duża żywotność, różne opcje montażu, dwa warianty łożyskowania, dokładne prowadzenie i system modułowy.

Reklama

Dzięki dwóm wersjom prowadnic napęd DFM może przenosić średnio o ponad 100% większe obciążenia niż inne napędy, a elastyczne dopasowanie do każdej aplikacji zapewnione jest dzięki różnym opcjom montażu i przyłączy pneumatycznych.

Kompaktowa konstrukcja połączenia liniowego i mocnej jednostki prowadzącej zapewnia napędowi DFM możliwość przenoszenia dużych obciążeń, a zajmuje jednocześnie niewielką przestrzeń roboczą, dzięki czemu może on być wykorzystany w większości aplikacji przemysłowych, w których jest ograniczona ilość miejsca.

Reklama

Do typowych zastosowań napędów z prowadzeniem DFM należą aplikacje jednoosiowe bądź proste aplikacje wieloosiowe. Napęd DFM doskonale nadaje się np. do chwytania komponentów do dalszego ich przetwarzania. Umożliwia podnoszenie i przenoszenie detali ważących nawet ponad 200 kg, może też służyć do pewnego i bezpiecznego zatrzymywania obciążeń do 150 kg.

Źródło: Festo

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama