Niższe rachunki za prąd dzięki EnergySTEP@Work

schneider electric
Reklama
Reklama

Firma Schneider Electric przedstawiła podczas Cisco Live (europejskiej konferencji branży IT i komunikacji), EnergySTEP@Work - nowe rozwiązanie, które przenosi kontrolę zużycia energii ze strony urządzeń IT oraz obciążenia gniazdek elektrycznych do trybu online, aby dane były widoczne i mogły być kontrolowane przez oprogramowanie StruxureWare firmy Schneider Electric.

Przy wykorzystaniu technologii Cisco EnergyWise, EnergySTEP@Work może doprowadzić do zmniejszenia energii marnowanej przez komputery, drukarki, telefony IP, oświetlenie zadaniowe, bezprzewodowe punkty dostępu i inne. Po połączeniu EnergySTEP@Work z architekturą EcoStruxure, można kontrolować poprzez sieć Cisco prawie całą energię wykorzystywaną w budynku, w tym ze strony urządzeń rozproszonych, gniazdek oraz instalacji oświetlenia, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.

Reklama

- EnergySTEP@Work firmy Schneider Electric oferuje klientom możliwość monitorowania i kontrolowania drobnych obciążeń, nawet takich jak podłączone telefony do ładowania, które łącznie mogą odpowiadać za ponad 40% całkowitego zużycia energii w budynku - powiedział Barry Coflan, Wicedyrektor ds. zarządzania ofertą dla budynków biurowych w Schneider Electric. - Często można je zbagatelizować. Dlatego wykorzystując technologię Cisco EnergyWise oraz nasze własne oprogramowanie StruxureWare, sprawiamy, że urządzenia te są widoczne i zapewniamy kluczowe połączenie pomiędzy budynkiem, biurem i środowiskiem IT. Rozwiązanie to zapewnia szefom działów IT, kierownikom do spraw technicznych oraz managerom wyższego szczebla informacje niezbędne do sprostania wyzwaniom związanym z energią elektryczną.

- Potrzeba zarządzania energią zużywaną przez urządzenia IT jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Kompleksowe rozwiązanie EnergySTEP@Work skierowane do przedsiębiorstw obejmuje funkcję śledzenia obciążenia gniazdek przy zastosowaniu Cisco EnergyWise, dzięki czemu klienci mogą wykorzystać swoją infrastrukturę sieciową Cisco do monitorowania, analizowania i kontrolowania kosztów energii - powiedział Sachin Gupta, Senior Director, Product Management, Unified Access Group w Cisco Systems. - Cisco współpracuje z firmami takimi, jak Schneider Electric, aby stwarzać rozwiązania oferujące kompleksowe i nowatorskie rozwiązania w zakresie monitorowania i ograniczania zużycia energii, w tym przez sprzęty IT - dodał.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama