Norelem poszukuje przyszłych inżynierów

Norelem poszukuje przyszłych inżynierów norelem

Organizowany od ośmiu lat konkurs Engineering Newcomer daje początkującym inżynierom możliwość zdobycia prestiżowego wyróżnienia, zaprezentowania swoich projektów i otrzymania nagrody pieniężnej.

Firma norelem, globalny specjalista w dziedzinie standardowych komponentów maszyn i twórca konkursu Engineering Newcomer, poinformowała, że podczas tegorocznej edycji jurorzy będą poszukiwać zwycięskiej kombinacji innowacji projektowych, korzyści technologicznych i możliwości rynkowych, a także wykorzystania części i względów kosztowych, funkcjonalności i obsługi oraz wdrożenia technologicznego. Konkurs Engineering Newcomer firmy norelem, organizowany we współpracy z Cadenas, stowarzyszeniem Bundesarbeitskreis Fachschule für Technik, Mdesig i dwoma nowymi firmami uczestniczącymi, Tenado i Zuken E3, jest otwarty dla uczestników z całego świata.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

Poprzednie zwycięskie projekty to m.in.: Ina´lite, czyli innowacyjny, lekki i trwały generator termostatyczny, który zamienia ciepło w czystą energię elektryczną; nowatorskie urządzenie do napełniania dla hobbystów i mikrobrowarów oraz projekt i wykonanie prototypu kompaktowej, elektrycznej jednostki napędowej, która zapewnia zwiększone bezpieczeństwo rollatorów (chodzików).

Ludzie

Marcus Schneck, CEO norelem, podkreśla, że promowanie młodych talentów oraz ułatwianie realizacji szkoleń i przekazywania wiedzy inżynierskiej jest integralną częścią filozofii firmy. To już ósma edycja konkursu, który stale się rozwija, a wybitne i inspirujące zgłoszenia napływają od studentów z całego świata. Koncentrując się ściśle na problemie niedoboru wykwalifikowanego personelu i luce w umiejętnościach technicznych, norelem chce inwestować w przyszłość naszej branży, zachęcając jednocześnie młode talenty do prezentowania swoich rozwiązań i pokazania światu, jak ciekawa i ekscytująca może być inżynieria. Oprócz wyróżnienia Engineering Newcomer 2021 uczestnicy w ramach konkursu mogą otrzymać nagrody pieniężne w wysokości: 2000 euro za 1 miejsce, 1000 euro za 2 miejsce i 500 euro za 3 miejsce. Poza tym firma norelem wspiera młode talenty, oferując bezpłatne części standardowe i eksploatacyjne, które można wykorzystać w bieżących i przyszłych projektach.

Ludzie

Na zeszłoroczny konkurs wpłynęło wiele interesujących zgłoszeń, jednak to studenci Berufskolleg für Technik und Medien w Mönchengladbach (Niemcy) zajęli pierwsze miejsce, gdyż opracowali urządzenie podnoszące i obrotowe, które zapewnia operatorowi dostęp do towarów przechowywanych w pudełkach i skrzynkach bez większego wysiłku fizycznego. Ułatwia to użytkownikowi dotarcie do magazynowanych części, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym fizycznie. Umożliwia kompletację części w łatwiejszy sposób, bez konieczności wymiany stanowisk roboczych. W konkursie mogą brać udział studenci kierunków technicznych z uczelni wyższej lub politechniki. Zgłoszenia wraz ze zdjęciami, filmami lub relacjami należy nadsyłać do 31 lipca 2021 r. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędą się na targach Motek w Stuttgarcie w październiku br.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 10/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę