Nowa linia SECO/WARWICK dla producenta śrub Solvera Gawel Technology

Nowa linia SECO/WARWICK dla producenta śrub Solvera Gawel SECO/WARWICK

Nowa linia będzie przeznaczona przede wszystkim do procesów węgloazotowania i hartowania (w atmosferze endotermicznej wzbogacanej metanem i amoniakiem) oraz mycia i odpuszczania wysokiej jakości wkrętów i innych elementów złącznych produkowanych w okolicy Rzeszowa. Zamówiony Agregat Taśmowy Elektryczny (ATE) będzie już drugą bliźniaczą linią technologiczną w z fabryce Solvera Gawel Technology (SGT). Pierwsza, niemal identyczna, została przez SECO/WARWICK dostarczona w 2017 r. Dynamiczny rozwój firmy oraz chęć ekspansji na zachodnich rynkach sprawił, że SGT zdecydowało się powiększyć swój park maszynowy.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Agregat Taśmowy Elektryczny to urządzenie, które sprawdza się przy produkcji m.in. drobnych elementów złącznych, które wymagają doskonałej powtarzalności. Dlatego jest to rozwiązanie wybierane najczęściej przez producentów śrub, elementów złącznych, czy przez hartownie usługowe. Podobne aplikacje SECO/WARWICK trafiły już do polskich sąsiadów, czyli Niemiec, Rosji i Czech, ale także do Indii czy Stanów Zjednoczonych.

Linia ATE to nasza autorska i sprawdzona konstrukcja, którą przez wiele lat udoskonaliliśmy tworząc – w moim odczuciu – jedno z najsolidniejszych typu urządzeń na rynku. Pozwala na stabilne utrzymywanie założonych parametrów technologicznych obróbki cieplno-chemicznej przy wysokiej niezawodności urządzenia. Piec taśmowy elektryczny (PTE) jest szczególnie dobrze przystosowany do pracy ciągłej w liniach produkcyjnych. Ponieważ piec może być wykorzystywany do wielu procesów, cieszy się uznaniem światowych producentów elementów złącznych. Wykorzystuje się go także do produkcji części wykorzystywanych wszędzie tam, gdzie konieczna jest precyzyjna produkcja seryjna m.in. w motoryzacji. Cieszy mnie, że Solvera Gawel Technology rozwija się tak dynamicznie i ponownie wybiera SECO/WARWICK. To dla nas wielki dowód zaufania, a jednocześnie informacja, że nasze urządzenia, praca i serwis spełniają oczekiwania partnera – mówi Piotr Skarbiński, Wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Grupie SECO/WARWICK

Linia technologiczna typu ATE, która już w 2022 roku trafi do zakładów Solvera Gawel Technology S.A. będzie dostosowana do pracy z atmosferą endotermiczną wytwarzaną przez zewnętrzny generator endotermiczny.

Składać się będzie z: modułu załadowczego wyposażonego w system ważenia, pieca głównego (mogą w nim być prowadzone procesy nawęglania oraz węgloazotowania), wanny olejowej (w której hartujemy obrabiane detale), stołów wibracyjnych i przeładunkowych. Po procesie hartowania obrabiane elementy trafią do bębnowego urządzenia myjącego, w którym zostaną poddane procesom mycia, płukania i finalnie suszenia. Przygotowane w ten sposób części złączne, zostają przetransportowane do pieca do wysokiego odpuszczania, gdzie następnie trafią do wanny do pasywacji. Linię wieńczy układ szaf sterowniczych z systemem nadrzędnym SECO/SCADA.

Producenci elementów złącznych potrzebują powtarzalności


SOLVERA GAWEŁ TECHNOLOGY S.A. (SGT), to znany na świecie producent elementów złącznych takich jak: wkręty do drewna, metalu czy tworzyw. Na przestrzeni ostatnich lat wprowadził na rynek wiele innowacyjnych produktów.

Od początku działalności przywiązujemy ogromną wagę do wysokiej jakości produkcji, która jest możliwa dzięki zapewnieniu powtarzalności. Do linii ATE od SECO/WARWICK, pięć lat temu przekonały nas innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, które doskonale wpisują się w potrzebny naszej produkcji. Mamy bardzo ambitne plany rozwoju. Kilka lat temu uruchomiliśmy oddziały w Ameryce i Azji. Rozwiązania technologiczne oferowane przez naszego partnera zapewniają produkcję materiałów o najwyższej jakości. Razem z SECO/WARWICK wyznajemy podobną filozofię działania, dlatego nasza kooperacja tak dobrze się układa – powiedział Tomasz Gaweł, Prezes Solvera Gawel Technology S.A. 

Linia ATE zostanie uruchomiona w zakładzie Solvera Gawel Technology S.A. w drugim kwartale 2022 roku.

Źródło: SECO/WARWICK

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę