Nowa lokalizacja European OCP Experience Center

Rittal
Reklama
Reklama

Firmach Circle B i Rittal zdecydowały o przeniesieniu European Open Compute Project (OCP) Experience Center do centrum danych maincubes AMS01, które znajduje się w pobliżu amsterdamskiego lotniska Schiphol International. Wcześniej OCP Experience Center było zlokalizowane w Switch Datacenter AMS1 w Amsterdamie. 

OCP Experience Center pełni funkcję centrum demonstracyjnego, może być również wykorzystywane jako środowisko testowe dla nowych centrów danych OCP Accepted™ i OCP Inspired™ oraz dla rozwiązań telekomunikacyjnych. Zadaniem European OCP Experience Center jest umożliwienie menedżerom ds. IT i data center zapoznania się ze wszystkimi zaletami standardu OCP w swoich placówkach. Jak podkreśla Andre Hiddinka, menedżer ds. produktów infrastruktury IT RiMatrix w Rittal B.V. w Holandii, głównym powodem przeniesienia Experience Center w nowe miejsce była niedawna sprzedaż AMS1 przez Switch Datacenter. - Dostrzegamy duży potencjał w projektach opartych na OCP, zarówno w Holandii, jak i na całym świecie. Nasza lokalizacja w Amsterdamie jest idealna dla gości z Holandii, właścicieli, a także menadżerów centrów danych z zagranicy – dodaje Joris te Lintelo, wiceprezes maincubes.

Reklama

European OCP Experience Center odgrywa ważną rolę we wdrażaniu koncepcji datacenter w standardzie OCP w Europie. - Cieszę się, że po sprzedaży AMS1 przez Switch Datacenter w firmach Rittal i Circle B zdecydowano się na współpracę z ważnym, niezależnym, europejskim operatorem centrów danych, jakim jest maincubes. Cieszę się również, że te trzy firmy będą nadal wspierać rozwój OCP w Europie – mówi Steve Helvie, Vice President of Channel for Open Compute Project Foundation. W tych trzech przedsiębiorstwach postanowiono, że menedżerowie IT w dużych firmach i organizacjach rządowych w całej Europie rozpoczną wdrażanie standardu OCP na dużą skalę. Standard ten tworzy podstawę pracy dla wielu specjalistów w zakresie hyperscale. Korzyści, jakie wynikają z wdrożenia standardu OCP w centrach danych, to m.in. oszczędność pieniędzy, niższe zużycie energii i większa elastyczność.

European OCP Experience Center będzie można zwiedzić w ramach corocznego szczytu regionalnego OCP (RAI Exhibition and Convention Centre w Amsterdamie, 26-27 września 2019 r.).

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Rittal

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama