Nowa seria olejów hydraulicznych od ExxonMobil

Nowa seria olejów hydraulicznych od ExxonMobil ExxonMobil

ExxonMobil wprowadził nową serię wysokiej jakości olejów hydraulicznych Mobil DTE 20 Ultra. Nowoczesne płyny zostały opracowane tak, aby zapewnić skuteczną ochronę przed zużyciem oraz umożliwić nawet dwukrotne wydłużenie żywotności oleju, co przekłada się na potencjalną redukcję kosztów, wzrost wydajności i ograniczenie wpływu na środowisko dzięki mniejszej produkcji odpadów. Nowe produkty zastępują dotychczas stosowane oleje serii Mobil DTE 20 i są z nimi w pełni kompatybilne.

Nowa seria olejów hydraulicznych Mobil DTE 20 Ultra ma spełnić najbardziej rygorystyczne wymagania w zakresie wydajności w wielu sektorach przemysłu. Zastosowanie nowej serii olejów ExxonMobil w warunkach testowych pozwoliło osiągnąć 75% mniejsze zużycie w porównaniu ze standardami branżowymi oraz prawie 90% redukcję tworzenia się osadów.

Nowa seria olejów od ExxonMobil oferuje również wyjątkową stabilność termiczną i odporność na utlenianie, lepszą ochronę przed korozją i kontrolowaną deemulgację. Dodatkowo właściwości olejów w zakresie kontroli czystości układu hydraulicznego chronią krytyczne elementy, takie jak serwonapędy o wyjątkowo wąskiej tolerancji oraz zawory proporcjonalne występujące w wielu nowoczesnych układach hydraulicznych.

Seria olejów Mobil DTE 20 Ultra nadaje się do układów hydraulicznych wymagających wysokiej nośności i skutecznej ochrony przed korozją ze strony cienkiego filmu olejowego. Kontrola gromadzenia się osadów i szlamu – nawet tam, gdzie nie można uniknąć niewielkiej ilości wody – pozwala operatorom wybrać jeden olej hydrauliczny do wielu zastosowań. Dzięki temu można zoptymalizować stany magazynowe.

Cieszymy się z wprowadzenia na rynek tak istotnej nowości w naszym portfolio jak seria olejów Mobil DTE 20 Ultra, która została opracowana we współpracy z klientami i konstruktorami sprzętu z wielu branż – mówi Ewa Jeżewska, Field Marketing Advisor Europe z ExxonMobil. – Dzięki wielu staraniom opracowaliśmy produkt, który zapewnia wyjątkowe korzyści w zakresie wydajności i przewyższa najbardziej wygórowane wymagania określone przez producentów sprzętu.

Oleje serii Mobil DTE 20 Ultra uzyskały aprobatę Bosch Rexroth podczas testów z wykorzystaniem pompy hydraulicznej oraz otrzymały certyfikat zgodności z uszczelnieniami Eaton. Spełniają również wymagania obowiązujących norm przemysłowych ISO i DIN.

Aprobaty od dwóch wiodących producentów hydrauliki przemysłowej to duże osiągnięcie. W ramach prac rozwojowych seria olejów Mobil DTE 20 Ultra została poddana testom w warunkach rzeczywistych u operatora przemysłowego. Zastosowanie nowej serii olejów hydraulicznych pozwoliło wydłużyć okres między wymianami oleju oraz poprawić czystość układu, co przyniosło ponad 13 800 euro oszczędności – dodaje Ewa Jeżewska.

Właściwości i zalety nowej serii olejów hydraulicznych od ExxonMobil sprawdzą się w wielu zastosowaniach przemysłowych, w tym w wysokociśnieniowych i wysokowydajnych układach hydraulicznych oraz w innych komponentach, takich jak serwozawory o małym prześwicie czy precyzyjne obrabiarki sterowane numerycznie.

Źródło: ExxonMobil

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę