Nowe funkcjonalności w wyszukiwarce akumulatorów online

Nowe funkcjonalności w wyszukiwarce akumulatorów online Fotolia

Proces wymiany akumulatora jest tak samo ważny jak jego właściwy dobór i sam akumulator. Wyszukiwarka akumulatorów producenta Exide Technologies to zaawansowane narzędzie, które nie tylko dostarcza szczegółowych informacji na temat doboru akumulatora, ale również jest w stanie przeprowadzić mechaników przez proces jego wymiany w większości aut dostępnych na rynku europejskim, włączając w to auta hybrydowe, elektryczne oraz lekkie pojazdy użytkowe.

Kiedy odpowiedni model akumulatora zostanie już zidentyfikowany dzięki wyszukiwarce – poprzez wybór marki i modelu samochodu lub numeru VIN – Exide oferuje teraz kolejne łatwo dostępne i szczegółowe instrukcje dotyczące:

Powiązane firmy

EXIDE Technologies S.A.

lokalizacji akumulatora – w niektórych pojazdach umiejscowienie akumulatora nie zawsze jest oczywiste: może się on znajdować po prawej lub lewej stronie silnika, z przodu lub z tyłu pojazdu, pod maską, a nawet w przestrzeni bagażowej. Przed wdrożeniem rozwiązania oferowanego obecnie przez Exide użytkownicy byli zmuszeni do szukania dokładnej lokalizacji akumulatora w instrukcjach pojazdów, niepotrzebnie tracąc cenny czas;

szacowanego czasu pracy – proces wymiany akumulatora jest odmienny w przypadku różnych modeli i typów pojazdów. Znając szacowany czas, niezbędny do wykonania czynności, mechanicy są w stanie przewidzieć złożoność prac oraz z wyprzedzeniem oszacować koszt wymiany;

wymiany akumulatora – mechanicy są instruowani, jak podłączyć i odłączyć akumulator w prawidłowy sposób, a także, jak ustawić takie funkcje powiązane z wymianą akumulatora, dotyczące np.: inicjalizacji podnośników szyb i ustawienia skrzyni biegów. Oznacza to, że narzędzie to jest przydatne od początku do końca procesu;

zatwierdzenia wymienionego akumulatora w systemie pojazdu – zatwierdzenie akumulatora jest ważną częścią procesu wymiany: pozwala systemowi pojazdu dostosować się do ustawień nowego akumulatora. Niepowodzenie w tym zakresie może powodować problemy z uruchomieniem pojazdu, a nawet doprowadzić do usterek systemu elektrycznego lub do uszkodzenia akumulatora. Dzięki nowym instrukcjom zawartym w wyszukiwarce Exide cały proces walidacji przebiega łatwo i spokojnie.

W pełni bezpłatna, dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach, rozbudowana wyszukiwarka akumulatorów Exide Battery Finder pomaga użytkownikom znaleźć odpowiedni akumulator oraz prawidłowo go zainstalować w pojeździe, znacznie ograniczając ryzyko awarii oraz przedwczesnych uszkodzeń.

Źródło: Exide Technologies

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę