Nowoczesne przemysłowe bramy segmentowe

Nowoczesne przemysłowe bramy segmentowe firmy Hörmann Hörmann

Firma Hörmann wprowadza na rynek nową generację przemysłowych bram segmentowych. Bramy serii 60 są wyjątkowo szybkie, ciche i łatwe w montażu. Ich dopełnieniem są nowy napęd oraz sterowanie z modułem Bluetooth i interfejsem HCP, które umożliwiają korzystanie z cyfrowych rozwiązań serwisowych i usług zdalnej konserwacji.

 

Na kontrolę stanu bram na odległość pozwala system SmartControl, który działa, opierając się na przygotowanym w tym celu przez firmę Hörmann portalu internetowym. Moduł Bluetooth wraz z aplikacją BlueControl przeznaczone są natomiast do prostego i szybkiego programowania sterowania napędu oraz prowadzenia prac konserwacyjnych.

Satysfakcjonująca prędkość otwierania i łatwe sterowanie

Przemysłowe bramy segmentowe nowej serii 60 w połączeniu z nowym napędem osiowym WA 500 FU oraz sterowaniem 560 mogą otwierać i zamykać się z maksymalną prędkością do 1 m/s. Dzięki temu znacznie skraca się czas, w którym brama nie jest zamknięta, co pozwala na istotne ograniczenie strat energii. Nowy napęd zapewnia jednocześnie płynny bieg bramy, ograniczając w ten sposób nadmierne zużycie jej podzespołów.Łagodny rozruch i zatrzymanie oraz utrzymanie jednostajnej prędkości dodatkowo poprawiają jakość pracy.

Duża prędkość otwierania to nie jedyna zaleta sterowania 560. Dzięki standardowemu wyposażeniu w przekaźnik programowalny pozwala ono także na integrację z urządzeniami zewnętrznymi, jak np. lampy sygnalizacyjne. W przypadku wielopoziomowych parkingów z jednopasmowym wjazdem i wyjazdem system można poszerzyć o sterowanie pasem ruchu. W standardzie znajdują się też dwa liczniki czasowe, które umożliwiają programowanie pewnych zdarzeń w określonych przedziałach czasu. Dzięki temu np. bramy segmentowe w dużych garażach podziemnych można zaprogramować tak, aby w okresie większego nasilenia ruchu nie zamykały się automatycznie za każdym przejeżdżającym pojazdem. Inna możliwość to wyłączanie bramy z użytku w zakładzie produkcyjnym, np. na weekend.

Powiększone promienie łuków prowadnic
Powiększone promienie łuków prowadnic i większe rolki bieżne zapewniają cichszy i łagodniejszy bieg bram przemysłowych nowej generacji firmy Hörmann

Do bram poruszających się ze stałą prędkością do 0,5 m/s firma Hörmann oferuje sterowanie 545. Wyposażone ono zostało w funkcję automatycznego zamykania po określonym czasie, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowane m.in. w garażach wielostanowiskowych. Sterowanie posiada funkcję oszczędzania energii, dzięki której w trybie czuwania, wraz z napędem, zużywa mniej niż 2 waty.

BlueControl, czyli konfiguracja sterowania napędu w aplikacji

Nowa generacja przemysłowych bram segmentowych firmy Hörmann po raz pierwszy daje możliwość korzystania z usług cyfrowego serwisu i zdalnej konserwacji. Nowe sterowania 545 i 560 standardowo wyposażone są w odbiornik Bluetooth, który w połączeniu z aplikacją BlueControl umożliwia proste i szybkie skonfigurowanie bramy. Opcjonalny moduł SmartControl dodatkowo pozwala na zdalny nadzór i kontrolę statusu bramy poprzez specjalnie przeznaczony do tego portal internetowy.

BlueControl to bezpłatna aplikacja umożliwiająca konfigurowanie, serwisowanie i konserwację przemysłowych bram segmentowych firmy Hörmann wyposażonych w sterowania 545 i 560. Jest dostępna na urządzenia pracujące w systemach: IOS, Android i Windows. Aplikacja łączy się ze sterowaniem na miejscu instalacji poprzez Bluetooth i pokazuje technikowi ustawienia w postaci tekstowej. Informacje o awariach i błędach wraz z odpowiednimi znacznikami czasu są wyświetlane na ekranie smartfona. Dane o zdarzeniach i błędach odczytane ze sterowania można także  przesyłać pocztą elektroniczną, np do działu serwisu.

Udoskonalona konstrukcja, analiza i serwis

SmartControl umożliwia zdalny monitoring i analizowanie stanu technicznego bram przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Na portalu internetowym można sprawdzić wszystkie istotne informacje dotyczące bram, a także komunikaty o błędach czy dane o zmianie obciążenia. W przypadku wystąpienia wcześniej zdefiniowanych zdarzeń użytkownik powiadamiany zostaje automatycznie. Zdalna konserwacja pozwala uniknąć wizyt serwisantów lub znacznie skrócić czas ich trwania. Dzięki przewidzianej z odpowiednim wyprzedzeniem konserwacji oraz wymianie częścimożna zapobiec rozmaitym awariom.

W nowej generacji przemysłowych bram segmentowych udoskonalono najważniejsze elementy konstrukcyjne. Są to m.in.: powiększone promienie łuków prowadnic oraz większe rolki bieżne, zapewniające cichszy i łagodniejszy bieg bramy. Ponadto prowadzenie dla niskiego nadproża z opcjonalnym mechanizmem uchylnym umożliwia uzyskanie większej wysokości przejazdu. Opcjonalnie dostępna jest stopa ościeżnicy z tworzywa sztucznego, która skutecznie zabezpiecza ramę bramy przed rdzewieniem pod wpływem wilgoci. Ponadto mniej elementów składowych ułatwia montaż.

Źródło: Hörmann

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę