Nowości Mitsubishi Electric na targach Blechexpo 2023

Nowości Mitsubishi Electric na targach Blechexpo 2023 Mitsubishi Electric

Najnowszy system sortowania połączony z laserem Mitsubishi Electric serii GX-F będzie można zobaczyć na zbliżających się targach BlechExpo w Stuttgarcie w dniach 7-10 listopada 2023 w hali nr 3, stoisko 3202. 

W ciągu ostatnich lat prędkości cięcia laserowego znacznie wzrosły. W rezultacie klienci wymagają rozwiązań, które nadążają za wysokimi prędkościami lasera bo obsługa ręczna i proste systemy załadunkowe są znaczącym ograniczeniem.

Aby sprostać wymaganiom klientów, Mitsubishi Electric wraz ASTES4 opracował system "Outmoves", dodając więcej inteligencji do swoich systemów sortowania. Znacznie płynniejsza dynamika osi obniża również wymagania konserwacyjne. Przeprojektowane algorytmy dostarczają części do 35% szybciej dzięki opatentowanemu czteroramiennemu systemowi sortowania ASTES4. Pozwala to zaoszczędzić do 30% energii i obniżyć koszty eksploatacji. Nowy system nie tylko zapewnia dodatkowe zyski, ale także pomaga chronić środowisko poprzez oszczędność energii.

Nowości Mitsubishi Electric na targach Blechexpo 2023 zdjęcie w treści artykułu

Wycinarka laserowa ML3015GX-F nie zawiera komponentów od zewnętrznych dostawców, ale jest całkowicie zmontowana z własnych części, z których wszystkie zostały opracowane przez Mitsubishi Electric. Dotyczy to sterowników, silników, przetwornic częstotliwości, przekaźników i wielu innych części, które są starannie zaprojektowane i przetestowane pod kątem długotrwałej niezawodnej pracy. Mitsubishi Electric opracowało również najnowocześniejsze źródło lasera.

Źródło laserowe Mitsubishi Electric zapewnia najnowsze osiągnięcia w zakresie technologii czystej wiązki i ochrony przed odblaskiem. Postępy te nie tylko zwiększają niezawodność, ale także poprawiają wydajność i możliwości przetwarzania. Stabilny i niezawodny proces cięcia zapewniają wszystkie elementy wewnątrz źródła lasera, które są wykonane w tak wysokiej jakości, że objęte są 5-letnią gwarancją.

Mózgiem wycinarek laserowych serii GX-F jest opatentowana przez Mitsubishi Electric technologia sztucznej sieci neuronowej (AI) Maisart, która naśladuje neurony w ludzkim mózgu. Wykorzystuje czujniki dźwięku i światła do monitorowania procesu cięcia w czasie rzeczywistym i automatycznie dostosowuje parametry w celu optymalizacji wydajności cięcia. W zależności od stabilności obróbki, wspomaganie AI zwiększa również prędkość cięcia. System Maisart, stosowany również w samochodach w celu zapobiegania wypadkom, jest podstawą serii GX-F, tworząc system przetwarzania dla maksymalnej wydajności.

Jeśli zostanie wykryte złe cięcie, sztuczna inteligencja dokona niezbędnych korekt, aby poprawić lub przywrócić cięcie. System może również optymalizować prędkość cięcia. Dysze, które zostaną uznane za uszkodzone przez monitor dysz AI, są automatycznie wymieniane na zamienne, aby zapewnić ciągłą obróbkę przez długi czas. Jeśli zostanie wykryte złe cięcie, sztuczna inteligencja dokona niezbędnych korekt, aby poprawić lub przywrócić cięcie. System może również optymalizować prędkość cięcia.

Nowości Mitsubishi Electric na targach Blechexpo 2023 zdjęcie w treści artykułu

ZoomHead – konfiguracja w rekordowym czasie

Opatentowany przez Mitsubishi Electric system optyczny zapewnia optymalną kontrolę wiązki w zależności od rodzaju materiału i grubości. Głowica ZoomHead zapewnia jakość, szybkość i elastyczność, automatycznie zmieniając rozmiar wiązki, kształt wiązki i ogniskową dla każdego materiału. W ten sposób przetwarza szeroki zakres grubości. Ponieważ nie jest konieczna zmiana soczewki w zależności od grubości i rodzaju materiału, czas regulacji jest znacznie skrócony. Dzięki temu operator może przełączać się między materiałami o różnych grubościach bez uszczerbku dla jakości cięcia, bez ręcznej interwencji. Opcjonalny zmieniacz dysz automatycznie czyści, kalibruje i wymienia dysze, skracając czas konfiguracji dla różnych rodzajów materiałów. 

Źródło: Mitsubishi Electric

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę