Nowy gracz na rynku usług obróbki skrawaniem i automatyzacji produkcji

Nowy gracz na rynku usług obróbki skrawaniem i automatyzacji Top Solutions

Top Solutions na podstawie środowiska CAD-CAM projektuje i modeluje rozwiązania dla najbardziej wymagających sektorów przemysłu i logistyki. Park maszyn w firmie został wyposażony w specjalistyczne maszyny z branży CNC, umożliwiające kompleksową realizację rozwiązań znacznie wykraczających poza rynkowe standardy związane z procesami obróbki skrawaniem i automatyzacji produkcji. W przyszłości spółka z Koluszek chce się specjalizować w dostawach pełnych linii produkcyjnych do wybranych branż.

Paweł Cuchra, prezes zarządu spółki: 

Opiekujemy się tematami od samego początku, zgodnie z zasadą: Pomysł – Projekt – Realizacja. Oczywiście nie ograniczamy się do jednej branży czy też jednego rodzaju usług.  Współpracujemy z firmami działającymi między innymi w branży energetycznej, spożywczej czy motoryzacyjnej. Z naszych usług korzystają także zakłady produkcyjne, w których pracują skomplikowane i bardzo złożone linie maszynowe, gdzie konieczne jest niejednokrotnie wykonanie pojedynczych elementów zamiennych 

Możemy pochwalić się już zaprojektowanym i wykonanym systemem odprowadzania wody z procesu technologicznego, który zastosowanie znalazł w firmie produkującej karmę dla zwierząt. Z kolei w branży automotive dostarczyliśmy rozwiązania zwiększające wydajność poprzez dodatkowe powierzchnie buforowe oraz moduły przeznaczone do pras hydraulicznych. Wykonaliśmy także elementy taśmociągów dla producenta kostki brukowej i usługę regeneracji wyeksploatowanych elementów jezdnych, takich jak piasty, zwrotnice czy koła napędów.

Do tego dochodzą tuleje, wałki, rygle, krzywki. Zarówno ze stali, jak i z materiałów polimerowych (poliamid/poliacetal). Ogromną zaletą stosowania urządzeń sterowanych numerycznie jest także powtarzalność procesów – element poddawany obróbce tego rodzaju może być powtórzony w dowolnej ilości przy zachowaniu żądanych parametrów. Jesteśmy w stanie realizować produkcję w sposób precyzyjny oraz terminowy. Kluczem do sukcesu są specjaliści, których zatrudnia spółka W sytuacji, gdy coraz więcej firm boryka się z brakiem wykwalifikowanych pracowników, (ślusarzy, spawaczy czy operatorów CNC) jest to niewątpliwie nasz najcenniejszy zasób. To oni, opierając się na nowoczesnym zapleczu technicznym, realizują zlecenia.

Firma oferuje również usługi montażowo-spawalnicze. W tym zakresie może się pochwalić dosyć szerokim spektrum możliwości. Spawamy metodami TIG/MIG/MAG, począwszy od stali węglowej przez stal kwasoodporną aż po aluminium 

Nie mamy ambicji być największymi, chcemy natomiast cieszyć się opinią firmy, która reaguję na potrzeby klienta i sprawnie realizuje zlecenia.

Źródło: Top Solutions

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę