Nowy robot spawalniczy w rodzinie robotów ABB

ABB
Reklama
Reklama

 

ABB Robotics przedstawia najnowszego kompaktowego robota do spawania łukowego i obsługi maszyn – IRB 1660ID. Według producenta jest to najbardziej wszechstronny robot wśród robotów średniej wielkości ze zintegrowanym okablowaniem w nadgarstku robota (Integrated DressPack).

Zintegrowane okablowanie ułatwia programowanie robota i symulowanie ruchów przewodów, dodatkowo pozwala na redukcję kosztów utrzymania robota nawet o 50% dzięki mniejszemu zużyciu okablowania – mniej przetarć.

Reklama

Naszym celem od samego początku było dostarczenie robota, który oferuje niezawodną i nieprzerwaną jakość w spawaniu łukowym, a także szybkie, zwinne i niezawodne rozwiązanie do zadań związanych z obsługą maszyn – tłumaczy Dr Hui Zhang, szef globalnego zespołu ds. zarządzania produktami, ABB Robotics. – Robot ten pozwala naszym klientom zwiększyć produktywność, dostarczyć produkt wyższej jakości oraz zredukować czasy cykli – dodaje.

Kompaktowy nadgarstek ze zintegrowanym okablowaniem robota IRB 1660ID jest idealny do aplikacji wymagających pracy w ciasnych przestrzeniach, takich jak spawanie łukowe czy obsługa maszyn. – Jako bezpośredni efekt bliskiej współpracy z naszymi klientami, IRB 1660ID posiada również nową generację dokładnych, wydajnych i niezawodnych silników. W prace nad tworzeniem tak wytrzymałego robota włożyliśmy sporo wysiłku i pracy inżynierów. Wytrzymałość pozwala na lepszą ochronę sprzętu i wyposażenia robota oraz przygotowanie do pracy w zamkniętych i ciasnych przestrzeniach, do jakich jest przeznaczony – wyjaśnia Zhang.

Powiązane firmy

Reklama

IRB 16660ID może udźwignąć do 6 kg i ma zasięg 1,55 metra.

www.abb.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama