Nowy system odciągu oparów lutowniczych firmy Weller

Nowy system odciągu oparów lutowniczych firmy Weller Weller

Podczas produkcji elektroniki, w warsztacie lub w dziale badań i rozwoju, nowy system odciągu oparów lutowniczych firmy Weller wspiera ochronę zdrowia pracowników. Lepsze powietrze ułatwia pracę i sprzyja koncentracji.

Zaawansowana konstrukcja zapewniająca więcej miejsca na stole warsztatowym

Z racji swojej kompaktowej konstrukcji, ZeroSmog Shield Pro idealnie nadaje się jako samodzielne rozwiązanie, a jego innowacyjny system odsysania oparów chroni przed szkodliwymi cząsteczkami dymu i gazami powstającymi podczas lutowania. To nowe rozwiązanie do zoptymalizowanego odsysania oparów lutowniczych, pozwala również zaoszczędzić przestrzeń, ponieważ używana stacja lutownicza może być umieszczona bezpośrednio na nim. Wszystkie standardowe marki stacji lutowniczych o maksymalnych wymiarach 13 x 18 cm mogą być ustawiane piętrowo.

Skuteczna filtracja cząstek dymu i gazów

Nowy system odciągowy, ustawiony w kierunku blatu roboczego i pracujący wyjątkowo cicho, zasysa opary lutownicze za pomocą bezstopniowo regulowanego przepływu powietrza przez specjalnie zaprojektowany kanał powietrzny. Filtruje powietrze za pomocą filtrów z węglem aktywnym EPA-E10, a tym samym poprawia jakość powietrza w miejscu pracy. ZeroSmog Shield Pro automatycznie sprawdza, czy filtr wymaga wymiany i informuje o tym za pomocą podświetlanego na zielono lub czerwono wskaźnika stanu. Urządzenie imponuje również wyjątkowo szybkim i prostym systemem wymiany samego filtra.

Obudowa antystatyczna z zabezpieczeniem ESD

Osoby pracujące już ze stacjami lutowniczymi Weller mogą skorzystać z kolejnej zalety: w tym przypadku stację lutowniczą można podłączyć bezpośrednio do jednostki odciągowej. Posiada ona automatyczną funkcję Stop&Go, dzięki czemu działa tylko podczas lutowania. Kolejny plus dla zastosowań profesjonalnych: ZeroSmog Shield Pro spełnia oczywiście najwyższe wymagania przemysłowe, a dzięki antystatycznej obudowie nadaje się również do stosowania w strefach ochrony ESD.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę