Nowy uniwersalny asortyment monolitycznych frezów trzpieniowych

Nowy uniwersalny asortyment monolitycznych frezów trzpieniow Sandvik Coromant

Firma Sandvik Coromant, specjalizująca się w dziedzinie narzędzi do obróbki skrawaniem i systemów narzędziowych, wprowadza na rynek całkowicie nowy asortyment uniwersalnych monolitycznych frezów trzpieniowych wysokiej klasy. CoroMill Dura zastąpi istniejący asortyment uniwersalnych frezów trzpieniowych CoroMill Plura. Koncepcja powstała z myślą o obróbce zgrubnej i wykończeniowej z różnym stopniem zagłębienia, w różnych zastosowaniach i materiałach.

Tym, co odróżnia CoroMill Dura od wcześniejszej koncepcji oraz frezów trzpieniowych z oferty konkurencji, jest konstrukcja WhisperKut. Dr Markus Groppe, Global Product Application Manager w firmie Sandvik Coromant, objaśnia koncepcję zmiennego kąta pochylenia linii śrubowej: „Każdy rowek jest umieszczony pod różnym kątem pochylenia linii śrubowej, a każdy poziom krawędzi skrawającej znajduje się w różnej odległości od pozostałych. W ten sposób można osiągnąć bardzo dobrą stabilność i wydajną obróbkę bez drgań”.

Inną zauważalną cechą jest łatwość doboru prawidłowego narzędzia z obszernego asortymentu monolitycznych frezów trzpieniowych zaprezentowanych w ofercie. „Poświęciliśmy bardzo dużo uwagi kwestii doboru narzędzi. Znalezienie w asortymencie CoroMill Dura właściwego narzędzia nigdy nie powinno stanowić problemu” – dodaje Groppe.

Rozwiązanie pierwszego wyboru posiada cztery rowki wiórowe i działa na zasadzie „podłącz i używaj”, co sprawdza się w szerokim zakresie zastosowań. Dostępne są dodatkowe warianty narzędzia do bardziej konkretnych zastosowań, takich jak obróbka rowków wpustowych, frezowanie dynamiczne, obróbka półwykończeniowa i wykończeniowa. Dodatkową pomoc może stanowić internetowa aplikacja do wyboru narzędzi CoroPlus Tool Guide dla asortymentu CoroMill Dura, które obsługuje takie obszary zastosowań, jak obróbka rowków, frezowanie walcowe, obróbka kieszeni i frezowanie z interpolacją śrubową – wszystko po to, by uprościć wybór narzędzia.

CoroMill Dura dostępnych jest w wersjach posiadających od dwóch do siedmiu rowków wiórowych, o długości skrawania 1–4×D, z rozdzielaczem wiórów i bez. Frezy trzpieniowe można poddać nawet trzykrotnie regeneracji z odtworzeniem oryginalnych parametrów.

Źródło: Sandvik Coromant

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę