NSK rozbudowuje centrum badawczo-rozwojowe i siedzibę główną w Chinach

NSK rozbudowuje centrum badawczo-rozwojowe NSK

Duża inwestycja NSK obejmie rozbudowę centrum badawczo-rozwojowego i siedziby głównej firmy w Chinach. Budowa kompleksu, zlokalizowanego w Kunshan City, niedaleko Szanghaju, już się rozpoczęła po niedawnej ceremonii wmurowania kamienia węgielnego. Działania te jeszcze bardziej wzmocnią obecność NSK w Chinach i zwiększą przewagę konkurencyjną firmy.

Rozbudowany kompleks, zlokalizowany w Strefie Ekonomicznej Huaqiao w Kunshan City, będzie oferował łączną powierzchnię około 21.000 m2, a zakończenie budowy zaplanowano na sierpień 2024 r. W ramach tej inwestycji, oprócz umocnienia obecności NSK w Chinach, zwiększy się liczba pracowników oraz możliwości badawcze centrum wspierające lokalny rozwój technologiczny.

Baza badawczo-rozwojowa NSK w Chinach zapewnia wsparcie techniczne dla projektów motoryzacyjnych i maszyn przemysłowych na terenie całego kraju. Rozbudowa tych obiektów jest zgodna ze średnioterminowym planem zarządzania spółką.

Dzięki tej rozbudowie NSK będzie szybko opracowywać technologie i produkty przy użyciu zaawansowanych metod i zachowaniu konkurencyjnych kosztów, spełniając jednocześnie potrzeby klientów z chińskiego rynku. Inwestycja usprawni prace badawczo-rozwojowe w zakresie najnowocześniejszych technologii dla maszyn przemysłowych i łożysk samochodowych – powiedział prezes i dyrektor generalny NSK China, Yu Guoping, przemawiając podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego.

NSK rozbudowuje centrum badawczo-rozwojowe i siedzibę główną w Chinach zdjęcie w treści artykułu

W szczególności NSK China skoncentruje się na rozwoju nowych technologii i produktów związanych między innymi z elektryfikacją i cyfryzacją samochodów, jazdą autonomiczną, obrabiarkami CNC, kolejami wysokich prędkości, energetyką wiatrową, robotyką i medycyną.

Łącząc podstawowe technologie NSK z technologiami cyfrowymi, firma zapewni wysokiej jakości, wydajne rozwiązania dla rozwoju przemysłowego Chin. Ponadto będzie nadal wspierać modernizację i zrównoważony rozwój kraju, a także wzrost gospodarczy Kunshan City – dodał Prezes Yu Guoping.

Źródło: NSK Europe

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę