Od sterowców do wózków widłowych

Reklama
Reklama

Niemiecki koncern Zeppelin do końca lat 30. ub. wieku budował znane na całym świecie sterowce przeznaczone do regularnych lotów pasażerskich. Era tych sterowców zakończyła się w 1940 roku i po II wojnie światowej Zeppelin wyspecjalizował się w dystrybucji i serwisie maszyn budowlanych Caterpillar oraz w produkcji silosów z aluminium i stali nierdzewnej dla przemysłu chemicznego i petrochemicznego. Od 1995 roku koncern jest również producentem służących do celów turystycznych i reklamowych sterowców Zeppelin NT (nowej technologii), a od 2002 roku - wyłącznym dealerem w Niemczech, Austrii, Europie Środkowo-Wschodniej i Azji Środkowej amerykańskich wózków widłowych Hyster. W 2003 roku powstała firma Zeppelin Polska sp. z o.o. z Warszawy, autoryzowany i wyłączny dystrybutor w naszym kraju produktów marki Hyster.

Zeppelin Polska sp. z o.o. nie tylko sprzedaje wózki widłowe Hystera, ale i zapewnia całodobowy serwis, doradztwo techniczne, części zamienne, krótko- i długoterminowy wynajem urządzeń oraz - poprzez Zeppelin Logistics sp. z o.o. - usługi outsourcingowe. Spółka jest także dystrybutorem maszyn francuskiej grupy Manitou i włoskiego przedsiębiorstwa Battioni & Pagani. Ponadto w ofercie firmy jest sprzęt używany.

Reklama

Hyster

Produkowane od 1929 roku wózki widłowe marki Hyster zaliczane są do najlepszych na świecie. Wyróżniają je wysoka jakość, ergonomia, niezawodność i niskie koszty eksploatacji. Warto nadmienić, że bardzo ważnym czynnikiem gwarantującym ich bezawaryjność jest trwające z zasady od 5 tys. do 15 tys. godzin testowanie przez firmę Hyster prototypów i głównych komponentów.
Zeppelin Polska sp. z o.o. proponuje wózki Hystera o udźwigu od 1 tony do 52 ton. W ofercie można ich znaleźć 11 rodzajów: wózki paletowe, magazynowe unoszące, wózki typu Reach Truck (wysokiego podnoszenia), wózki do kompletacji, wózki systemowe do wąskich korytarzy, czołowe elektryczne trójkołowe, elektryczne czterokołowe, spalinowe Fortens, spalinowe Spacesaver, spalinowe dużych udźwigów oraz spalinowe do kontenerów (Reach Stacker).
Serwis firmy Zeppelin Polska sp. z o.o. zapewnia swoim klientom szybką dostawę części zamiennych, wsparcie techniczne oraz ekspresowe naprawy i konserwacje. W Polsce jest kilkadziesiąt punktów serwisowych Zeppelin Hyster. Spółka za bardzo dobre usługi została uhonorowana przez Hystera wyróżnieniem „Award for Service Excellence".
Polska firma dysponuje 130 wózkami widłowymi marki Hyster do wynajmu krótkoterminowego i 262 do wynajmu długoterminowego.

Manitou

Francuski koncern Manitou od ponad 50 lat produkuje urządzenia do ładowania, podnoszenia i innych specjalistycznych zastosowań i obecnie jest światowym liderem w ich produkcji.
Zeppelin Polska sp. z o.o. oferuje sześć rodzajów maszyn Manitou: platformy dostępu Maniaccess, ładowarki teleskopowe Maniscopic (w tym ładowarki z obrotnicą - MRT) o udźwigu od 1,5 tony do 16 ton i wysokości podnoszenia od 4 do 25 metrów, ładowarki kołowe Maniloader, koparko-ładowarki Manihoe (głębokość kopania wynosi 6,9 metra), wózki widłowe terenowe (udźwig od 2,6 tony do 7 ton) i terenowo-przemysłowe (udźwig od 2 do 7 ton) Maniforklifts oraz wózki widłowe załadunkowe Manitransit (mogą być zawieszane za samochodami ciężarowymi).
Znajdują one zastosowanie głównie w budownictwie, rolnictwie, przemyśle drzewnym i gospodarce komunalnej.
Urządzenia Manitou można doposażać w osprzęt - widły do palet, łyżki do prac ziemnych i do ładowania materiałów sypkich, specjalistyczne chwytaki do metalu, drewna itp.

Reklama

Battioni & Pagani

Włoska firma Battioni & Pagani istnieje od 1959 roku i specjalizuje się w produkcji wózków do przenoszenia długich elementów - np. rur, belek czy prętów.
W ofercie Zeppelin Polska sp. z o.o. znajdują się trzy rodzaje wózków BP: spalinowe i elektryczne wózki boczne (udźwig od 2 do 25 ton), spalinowe wózki czterodrożne (udźwig od 4 do 7 ton) oraz elektryczne wózki wielokierunkowe (udźwig od 2 do 4 ton).
Wózki BP używane są przede wszystkim w przemyśle drzewnym, meblowym, metalowym i budowlanym.

Nowości

Z okazji 80-lecia Hystera firma Zeppelin Polska sp. z o.o. zaprezentowała najnowsze produkty - elektryczne wózki trzykołowe JXNT i czterokołowe JXN o udźwigu do 2 ton. Wyróżniają się one minimalnym promieniem skrętu przy bardzo dużej pojemności baterii. Wyposażone są w silnik typu AC o wysokiej pojemności cieplnej, współpracujący z długowieczną przekładnią. Mają również automatyczny hamulec postojowy, amortyzowany fotel z podłokietnikami, które są zintegrowane z minidźwigienkami Touch Point, oraz maszt nieutrudniający widoczności.

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama