"Odpowiedzialny Rozwój" to nowy plan ministerstwa dla wsparcia innowacji

Thinkstock.com
Reklama
Reklama

Wiceminister Jerzy Kwieciński przebywał 12 maja 2016 r. w Bielsku-Białej. Podczas spotkania z lokalną społecznością oraz przedstawicielami miejscowego biznesu i samorządu przedstawił rządowy plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wiceszef resortu odwiedził też Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie.

- Polska potrzebuje nowego, silnego impulsu rozwojowego. Musimy przestać opierać naszą konkurencyjność na niskich kosztach pracy. Dlatego proponujemy zestaw narzędzi na najbliższe kilkanaście lat, które doprowadzą do pozytywnej i lepszej jakościowo rozbudowy polskiej gospodarki – przekazał wiceminister Kwieciński uczestniczących w konferencji mieszkańców, samorządowców i przedsiębiorców.

Reklama

- Określiliśmy je w planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ich uszczegółowienie, znajdzie się w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, nad którą w Ministerstwie pracujemy – dodał.

Omawiając założenia planu, wiceminister zwrócił uwagę na nowe podejście do rozwoju kraju. - W planie podkreślamy konieczność włączenia w procesy rozwojowe małych miast i obszarów wiejskich. Każda część naszego kraju ma swoje mocne strony i musimy je efektywnie wykorzystywać – powiedział.

Reklama

Wiceminister Jerzy Kwieciński podkreślał, że polskie przedsiębiorstwa powinny być silne we wszystkich branżach, ale musimy też mieć swoje specjalności, zwłaszcza te, które oparte są na nowoczesnych technologiach. Śląsk jako swoje specjalizacje wskazał medycynę, energetykę oraz technologie informacyjne i komunikacyjne.

Wizyta w województwie była też okazją do zwiedzenia Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie. Zapewnia on infrastrukturę niezbędną dla rozwoju firm z branży lotniczej, m.in.: ponad 10 000 m2 nowoczesnych hal produkcyjnych i hangarów, pas startowy o długości 700 m oraz drogi kołowania.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama