Oerlikon Balzers z nagrodą Magna „Supplier Innovation 2022”

Oerlikon Balzers z nagrodą Magna „Supplier Innovation 2022” Oerlikon Balzers

Dział układów napędowych firmy Magna, wiodący dostawca branży samochodowej z grupy Tier1, po raz piąty zaprosił firmy do konkursu, który polegał na przedstawieniu rozwiązań dla napędów jutra. Oerlikon Balzers zdobył pierwsze miejsce, prezentując pomysł użycia cienkich powłok jako czujników do monitorowania podzespołów samochodowych w czasie rzeczywistym. 

Wiosną 2022, dział układów napędowych (firma Magna) zaprosił swoich potencjalnych partnerów, takich jak jednostki badawcze i dostawcy do udziału w konkursie „Supplier Innovation Challenge 2022” w 4 kategoriach. Zgłosiło się ponad 40 podmiotów. W kategorii „Transmission Solutions” Oerlikon Balzers zajął pierwsze miejsce z pomysłem „Smart Coatings”. 

Powiązane firmy

Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.

Nowoczesne samochody mają około 100 miniaturowych czujników, które monitorują stan podzespołów w czasie rzeczywistym. Dzięki wykorzystaniu powłok czujniki są zintegrowane bezpośrednio z komponentami. W ten sposób gromadzone są dane o obciążeniu, temperaturze czy ciśnieniu, a pomiarów dokonuje się w czasie rzeczywistym.

Jak stwierdził dr Christian Scholz, dyrektor działu powłok Automotive, nagroda w konkursie organizowanym przez Magnę, jednego z największych dostawców branży samochodowej, jest dla nas wielkim zaszczytem i potwierdzeniem, że warto pracować nad dalszym rozwojem cienkich warstw dla pojazdów przyszłości. To osiągnięcie otwiera drzwi dla nowych zastosowań powłok PVD.

Źródło: Oerlikon Balzers

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę