Oerlikon Balzers z nagrodą Magna „Supplier Innovation 2022”

Oerlikon Balzers z nagrodą Magna „Supplier Innovation 2022” Oerlikon Balzers

Dział układów napędowych firmy Magna, wiodący dostawca branży samochodowej z grupy Tier1, po raz piąty zaprosił firmy do konkursu, który polegał na przedstawieniu rozwiązań dla napędów jutra. Oerlikon Balzers zdobył pierwsze miejsce, prezentując pomysł użycia cienkich powłok jako czujników do monitorowania podzespołów samochodowych w czasie rzeczywistym. 

Wiosną 2022, dział układów napędowych (firma Magna) zaprosił swoich potencjalnych partnerów, takich jak jednostki badawcze i dostawcy do udziału w konkursie „Supplier Innovation Challenge 2022” w 4 kategoriach. Zgłosiło się ponad 40 podmiotów. W kategorii „Transmission Solutions” Oerlikon Balzers zajął pierwsze miejsce z pomysłem „Smart Coatings”. 

Powiązane firmy

Nowoczesne samochody mają około 100 miniaturowych czujników, które monitorują stan podzespołów w czasie rzeczywistym. Dzięki wykorzystaniu powłok czujniki są zintegrowane bezpośrednio z komponentami. W ten sposób gromadzone są dane o obciążeniu, temperaturze czy ciśnieniu, a pomiarów dokonuje się w czasie rzeczywistym.

Jak stwierdził dr Christian Scholz, dyrektor działu powłok Automotive, nagroda w konkursie organizowanym przez Magnę, jednego z największych dostawców branży samochodowej, jest dla nas wielkim zaszczytem i potwierdzeniem, że warto pracować nad dalszym rozwojem cienkich warstw dla pojazdów przyszłości. To osiągnięcie otwiera drzwi dla nowych zastosowań powłok PVD.

Źródło: Oerlikon Balzers

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę