Okna i drzwi z polskich fabryk podbijają zagraniczne rynki

Ministerstwo Gospodarki
Reklama
Reklama

– Branża stolarki okiennej i drzwiowej to najbardziej perspektywiczny i najszybciej rozwijający się obszar krajowej gospodarki. Jest to również jedna z naszych specjalności eksportowych – podkreśla wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Według wstępnych danych za 2014 r. eksport drzwi, progów, okien i ich ram z tworzyw sztucznych wyniósł 603,2 mln euro. Sprzedaż zagranicę drewnianych okien wyniosła 414 mln euro, zaś drewnianych drzwi 129 mln euro. Głównymi rynkami zbytu były kraje europejskie w tym przede wszystkim Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Francja oraz Słowacja. Polski rynek stolarki budowlanej, to obecnie aż kilkadziesiąt tysięcy znanych i renomowanych przedsiębiorstw. Są to firmy zaangażowane zarówno w produkcję, jak i dystrybucję oraz serwis.

Reklama

Systematycznie rosnące powodzenie polskich produktów branży stolarki okiennej i drzwiowej spowodowane jest zarówno wieloletnią tradycją branży, jak i nieustającą modernizacją zaplecza technicznego. Należy ono do najbardziej innowacyjnych w Europie. Jest to również zasługa najlepszych krajowych specjalistów, którzy opracowują rozwój technologii produkcji. Sprawia to, że w Polsce powstaje wiele unikalnych patentów, znajdujących zastosowanie tak przy produkcji, jak i montażu elementów gotowych. To one są gwarantem obecnego i przyszłego sukcesu polskiej branży stolarki otworowej  podkreślono.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama