Omron wprowadza kalkulator zwrotu z inwestycji dla robotów mobilnych i współpracujących

Omron wprowadza kalkulator zwrotu z inwestycji w robotyzację Omron

Firma Omron przedstawia nowy kalkulator ROI wspomagający proces oceny inwestycji w roboty współpracujące i mobilne obejmujący również łatwe i przystępne cenowo możliwości leasingu, idealne dla małych i średnich przedsiębiorstw.  

Kalkulator umożliwia przedsiębiorstwom, które rozważają inwestycję w roboty współpracujące lub mobilne, szybki i łatwy wgląd w zwrot z inwestycji na podstawie rzeczywistych danych. Pozwala to użytkownikom oszacować liczbę miesięcy, po których upływie inwestycja się zwróci, uwzględniając inflację oraz stopy procentowe zgodnie z warunkami rynkowymi.  

Powiązane firmy

Omron Electronics

Roboty mobilne i współpracujące są łatwe w instalacji i transporcie, co pozwala użytkownikom osiągnąć większą elastyczność produkcji. Mogą one również zapewnić bezpieczniejsze środowisko pracy, pomagając pracownikom w podnoszeniu lub przenoszeniu towarów i materiałów. 

Wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie może sobie pozwolić na inwestycje kapitałowe w takie technologie z góry. Firma Omron oferuje opcje leasingu, które są korzystne dla producentów chcących rozwijać flotę robotów mobilnych lub współpracujących (cobotów) przy jednoczesnym utrzymaniu niskiego poziomu początkowych nakładów kapitałowych.   

Schemat

– Podczas pandemii zaobserwowaliśmy wzrost zapotrzebowania na produkcję o wysokim poziomie zróżnicowania i niskiej powtarzalności w połączeniu z niedoborem pracowników w wielu branżach. Doprowadziło to do powstania większej liczby wakatów zarówno dla operatorów, jak i dla robotów. Oprócz elastycznych opcji leasingowych chcieliśmy zapewnić naszym klientom także łatwe w użyciu narzędzie do obliczania zwrotu z inwestycji, które ułatwi im proces podejmowania decyzji – podkreśla Eduardo de Robbio, kierownik ds. strategicznego rozwoju działalności firmy Omron. 

Po wprowadzeniu danych dotyczących bieżących operacji oraz wybraniu typu i liczby robotów kalkulator zwrotu z inwestycji zapewnia przejrzysty wgląd w okres zwrotu, jego wartość procentową oraz wartość bieżącą netto, która przedstawia obecnie szacowaną wartość całkowitą przyszłych przepływów środków pieniężnych. 

Kluczową decyzją dla klienta jest sposób finansowania nowej inwestycji. Kalkulator zwrotu z inwestycji firmy Omron oferuje dwie standardowe opcje: tradycyjną opcję CAPEX z pełną płatnością z góry oraz opcję OPEX z leasingiem, w której płatności rozłożono na okres 3–5 lat. 

– Roboty mogą wykonywać powtarzalne zadania i zapewnić elastyczność, dokładność i wydajność prac, pozwalając pracownikom skupić się na kwestiach o kluczowym znaczeniu dla firmy oraz bardziej twórczych zadaniach. Jeśli chodzi o podstawowy aspekt zwrotu z inwestycji, ludzka praca jest przypisywana do większej liczby zadań z wartością dodaną, co jest absolutnie niezbędne dla producentów do kontynuowania rozwoju. Ponadto automatyzacja może zniwelować problem z niedostatkiem ekspertów na rynku pracy – dodaje De Robbio.

Źródło: Omron 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę