Omron wprowadza robota współpracującego TM16

Omron wprowadza robota współpracującego TM16 Omron

Firma Omron zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego cobota o udźwigu do 16 kg. Dzięki temu klienci mogą poszerzyć swoje możliwości w zakresie obróbki materiałów i transportu cięższych elementów. Seria robotów współpracujących firmy Omron została zaprojektowana do różnych zastosowań, a ich zakres powiększa się jeszcze bardziej wraz z dodaniem nowych możliwości transportu i obsługi.  

Omron TM16 to najsilniejszy model z serii robotów współpracujących, ale oprócz tego ma on także zasięg 900 mm, wbudowany opcjonalny system wizyjny i opcje łączności poprzez sieci Profinet i Ethernet/IP. Robot współpracujący Omron TM16 jest zgodny z normą ISO/TS 15066, co oznacza, że można go zainstalować przy zmniejszonej liczbie zabezpieczeń. Dzięki temu nowy cobot może pracować razem z ludźmi i zminimalizować ilość potrzebnego miejsca.   

Powiązane firmy

Omron Electronics

Omron

– Nowy Omron TM16 może poprawić wydajność i zgodność w różnych powtarzających się zadaniach lub złożonych zadaniach montażu i naprawy maszyn, jednocześnie nie stwarzając zagrożenia dla ludzi podczas pracy. Cobota Omron TM można zamontować na robocie mobilnym Omron i uzyskać w ten sposób rozwiązanie, które automatyzuje nie tylko transport materiałów, ale także skomplikowane operacje podnoszenia – komentuje Fernando Vaquerizo, dyrektor ds. marketingu produktów stacjonarnych i cobotów w Omron Europe.

Najważniejsze cechy cobota TM16:

* udźwig do 16 kg umożliwiający transport cięższych części i materiałów,
* dzięki wbudowanemu opcjonalnemu systemowi wizyjnemu cobot może również wykonywać złożone zadania związane z podnoszeniem i układaniem oraz kontrolą,
* łatwość komunikacji dzięki opcjom łączności z sieciami Profinet i Ethernet/IP.  

Źródło: Omron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę