Online o neutralności klimatycznej

Online o neutralności klimatycznej - konferencja Pixabay

Wprowadzanie zmian, które zmniejszą wpływ zakładów produkcyjnych na środowisko, to już konieczność wynikająca z coraz ostrzejszej polityki klimatycznej Unii Europejskiej, potrzeb planety oraz oczekiwań rynku i świadomych klientów. Stąd też warto wymieniać się poglądami na wskazane tematy.

Grupa Movida przygotowała wydarzenie online z cyklu Green Factory Excellence. Spotkanie w ramach tej konferencji (25-26 maja 2021) dotyczy neutralność klimatycznej, a więc konieczności odchodzenia od wysokoemisyjnych źródeł energii oraz rozwoju efektywności energetycznej i ekologicznych rozwiązań.

25.05.2021 o godz. 11.40 Wojciech Halkiewicz, prezes Zarządu 7bar Sp. z o.o., będzie mówił o przykładach obniżania emsyjności procesów przemysłowych poprzez poprawę ich efektywności energetycznej, w tym m.in.: o kwestiach takich jak:

* dlaczego łatwo osiągnąć zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w systemach sprężonego powietrza - „dźwignia 7:1”; „dźwignia 14:1” – wyjaśnienie,

* emisja gazów cieplarnianych przed i po optymalizacji sprężarkowni (samouczący się system sterowania nadrzędnego),

* emisja gazów cieplarnianych przed i po naprawie wycieków sprężonego powietrza,

* emisja gazów cieplarnianych przed i po optymalizacji odmuchów sprężonym powietrzem,

* emisja gazów cieplarnianych przed i po modernizacji instalacji sprężonego powietrza,

* jakie są potencjały zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w systemach sprężonego powietrza – propozycje.

Źródło: 7bar

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę