Panasonic z nową wersją 20-calowego tabletu 4K

Panasonic

Panasonic wprowadza na rynek 20-calowy Toughpad FZ-Y1 w wersji Performance przeznaczonej m.in. dla grafików, architektów i projektantów CAD. Nowy model od wariantu Standard odróżnia dedykowana karta graficzna oraz zwiększona moc obliczeniowa. Jest to jednocześnie pierwsze urządzenie Panasonic Toughpad, które zostało wyposażone w najnowszy system operacyjny Windows 10 Pro.

Toughpad FZ-Y1 Performance to mocniejsza wersja 20-calowego modelu FZ-Y1 Standard wprowadzonego do sprzedaży w lipcu tego roku. Nowy model z myślą o obsłudze zaawansowanych aplikacji wyposażono w procesor 5 generacji Intel® Core™ i7-5600U vPro™ (z pamięcią 4 MB, o częstotliwości od 2,6 GHz do 3,2 GHz przy użyciu technologii Intel® Turbo Boost), dedykowaną kartę graficzną AMD FireProTM M5100,
16 GB pamięci RAM oraz 256 GB SSD (opcjonalnie 512 GB SSD).

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Tablet jest gotowym rozwiązaniem dla inżynierów, architektów lub projektantów pracujących w środowisku CAD. Urządzenie zyskało certyfikat firmy Dassault Systèmes na wykorzystanie wiodącej na rynku aplikacji
3D CAD - SolidWorks.

Nowy model oferuje 20-calowy dotykowy ekran Multi-Touch IPSα rozpoznający do 10 punktów. Dzięki rozdzielczości 4K (3840 x 2560), formatowi 15:10 i gęstości obrazu na poziomie 230 ppi, idealnie sprawdzi się przy przeglądaniu planów, projektów i pracy nad materiałami w formacie A3. Dodatkowo opcjonalny rysik Electronic Touch Pen pozwala swobodnie rysować i sporządzać odręczne notatki na wyświetlanych materiałach. Wykorzystuje on sygnały podczerwieni, aby wyraźnie odczytać każdy piksel na ekranie i komunikuje się z tabletem przy pomocy Bluetooth. Jednocześnie ekran jest w stanie rozpoznać i zapamiętać nachylenie pióra, a także interpretować 2048 poziomów nacisku, umożliwiając pisanie i rysowanie z niezwykłą dokładnością.

Za profesjonalną komunikację tabletu odpowiada zestaw portów biznesowych, w tym USB 3.0, Gigabit LAN, wejście HDMI 2.0 (obsługujące technologię HDCP 2.2), wyjście Mini DisplayPortTM i złącze dokujące. Oprócz tego Toughpad FZ-Y1 oferuje stałą łączność przy użyciu modułów Bluetooth i WLAN. Zapewnia również możliwość prowadzenia i udziału w konferencjach internetowych dzięki wbudowanej kamerze HD
z mikrofonem. Z kolei wejście HDMI 2.0 pozwala wykorzystać tablet jako wysokiej rozdzielczości monitor, na przykład podczas pracy nad produkcją filmową. Umożliwia wyświetlanie materiałów wideo, animacji, modeli 3D oraz innych obrazów w jakości Ultra HD.

Najnowszy system operacyjny Windows 10 Pro zapewnia bardzo wysoką wydajność i bezpieczeństwo, pozwalając na obsługę szerokiej gamy narzędzi biznesowych. Użytkownicy będą też mieli możliwość wybrania urządzenia z wcześniejszą wersją systemu Windows 7 Professional.

Konstrukcja modelu FZ-Y1 składa się z dotykowego panelu oraz srebrnego obramowania, które zamocowane są na ramie wykonanej ze stopu magnezu. Całość zamknięta jest w obudowie z włókna szklanego, dzięki czemu urządzenie jest wzmocnione i jednocześnie lekkie. Wytrzyma upadek z wysokości do 76 cm , co pozwala uniknąć niepotrzebnych przestojów w pracy, co z kolei przekłada się na niższy całkowity koszt posiadania. Wersja Performance posiada również blokadę typu Kensington, za pomocą której w łatwy sposób można zabezpieczyć komputer będąc poza biurem.

- Najnowsza propozycja Panasonic to kolejny dowód na zaangażowanie firmy w dostarczanie najlepszych rozwiązań dla profesjonalistów w obszarze projektowania 3D - mówi Vincent Merlino, High-Tech Industry Solution Experience Manager w Dassault Systèmes. - Połączenie naszego oprogramowania 3D i tabletu Panasonic Toughpad FZ-Y1 pozwoliło stworzyć doskonałe narzędzie pracy dla inżynierów czy grafików.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-Y1 Performance będzie dostępny wraz z opcjonalną biurkową stacją dokującą lub pokrowcem do noszenia urządzenia. Dzięki temu sprawdzi się zarówno w roli komputera stacjonarnego, jak i tabletu. Co więcej, stacja dokująca oprócz dodatkowych portów łączności, daje możliwość przechylenia urządzenia tak, by mogło ono służyć w roli deski kreślarskiej. W ofercie dostępny będzie również adapter kompatybilny ze standardem VESA.

Model FZ-Y1 Performance będzie można nabyć u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic pod koniec bieżącego roku  w cenie od 20 500 zł netto.

http://business.panasonic.pl/produkty-komputerowe/

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę