Pełnowęglikowe wiertło do otworów

Reklama
Reklama

Nowa geometria zwiększa wydajność, redukuje powstawanie zadziorów i ogranicza rozwarstwianie. Nowe wiertło firmy Kennametal, przeznaczone do pakietów kompozytowo-tytanowych (CFRP-Ti) stosowanych w przemyśle lotniczym, doskonale odprowadza wióry zarówno przy stosowaniu wewnętrznego doprowadzenia chłodziwa, jak i bez niego.

Firma Kennametal prezentuje całkowicie nowe wiertło B55_DAL  przeznaczone do wykonywania otworów w pakietach CFRP-metal w zakresie średnic otworów 3/16–5/8“ (4,763–15,875 mm).  Wiertło może być stosowane we wszystkich kombinacjach pakietów: CFRP-Ti-Al,  jak  również CFRP-Ti, CFRP-Al oraz do zestawów składających się tylko z Ti lub Al. Wiertła te mogą pracować ze standardowym wewnętrznym doprowadzeniem chłodziwa, z systemem minimalnego smarowania MQL lub nawet na sucho. 

Reklama

Konstrukcja nowego wiertła B55_DAL o podwójnym kącie wierzchołkowym charakteryzuje się doskonałym centrowaniem i ostrymi krawędziami pozwalającymi na czyste cięcie CFRP w górnej warstwie pakietów i czyste wyjście bez zadziorów i odprysków po stronie tytanu lub aluminium. Drobnoziarnisty gatunek węglika Beyond™ KN15™  jest mocno wypolerowany w celu jak najlepszego odprowadzania wiórów  w operacjach z użyciem systemu MQL (minimalnego smarowania) lub na sucho. 

Dostępny szeroki zakres średnic i długości jest dopasowany do każdego rodzaju operacji wykonywania otworów, również tych realizowanych przez roboty czy automaty. Dodatkowo, nowe wiertła do pakietów  można ponownie szlifować zgodnie z oryginalnymi specyfikacjami procesowymi,  co sprawia, że  stają się one jeszcze bardziej ekonomiczne w użyciu. 

Reklama

Więcej informacji na stronie www.kennametal.com

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama