PGZ będzie współpracować przy programie Black Hawk

Lockheed Martin

 

Sikorsky, firma należąca do koncernu Lockheed Martin, wraz z podległą jej spółką PZL Mielec podpisały porozumienie o współpracy w ramach programu S-70i Black Hawk z Polską Grupą Zbrojeniową.

Polska Grupa Zbrojeniowa, lider polskiego przemysłu zbrojeniowego i jeden z największych koncernów obronnych na europejskim rynku, będzie członkiem międzynarodowego zespołu zaangażowanego przy testowaniu nowych rozwiązań oraz serwisowaniu, naprawach czy remontach helikopterów S-70i Black Hawk , a także przy dostawach niezbędnych podzespołów i komponentów do tego helikoptera. Współpraca dojdzie do skutku, jeśli polski rząd wybierze firmy Sikorsky i PZL Mielec jako dostawców helikopterów wielozadaniowych dla polskiej armii.

Polska Grupa Zbrojeniowa zobowiązała się jednocześnie do wspierania zakupu przez polski rząd helikopterów Black Hawk produkowanych przez PZL Mielec, a także do późniejszego umieszczania tych wielozadaniowych helikopterów w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Przy produkcji helikopterów Black Hawk w samym Mielcu zatrudnionych jest obecnie ponad 1.560 pracowników, a wraz z całym łańcuchem dostawców liczba osób zaangażowanych w ten program wynosi już kilka tysięcy.

Źródło: Lockheed Martin

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę